illedelinux nedir?

Eki Görüntüle 669661
Hocam, hemen indirip deniyorum. Merak ettim.
macOS ve Windows hazırcılığından kurtulup deneyeyim ben de. İlk başlangıç bununla olsun. :D

Çoğunluk için Facebook uygulamasını indirmek bile büyük bir "başarı" iken bu kadar araştırmak ve işletim sistemleriyle uğraşmak oldukça güzel.

Linux'u mainlemek istiyorum ama donanımlar ile ilgili sorunlardan dolayı Windows'a mağdurum. Diğer bilgisayarlarda mikrofon düzgün çalışırken ana bilgisayarıma herhangi bir Linux dağıtımı kurunca hepsinde mikrofon aşırı cızırtılı oluyor, bir de ağ adaptörümün sürücüsünü kurmak için can çekişiyorum bazı dağıtımlarda, yakında umarım ethernet kablosu çekeceğim.

Sizin yaşınızda ki insanlar ben yaşlıyım diyerek çocuklarına işkence çektirirken siz bir maceraya atılmışsınız, gerçekten çok takdir ettim, bir ara bana da Kubuntu alanında çok yardımcı olmuştunuz. Gerçekten Technopat Sosyal GNU/Linux kullananlar için bir efsanesiniz hocam. Çok teşekkür ediyoruz. Geçmiş olsun, acil şifalar. ❤

O yıllarda Linux ortamlarında asla çocuk yoktu. Biz server odaklı iş yaptığımız için sürekli Debian ve Ubuntu forumlarında takılırdık. Aslına bakacak olursanız o zaman da Linux için birçok virüs vardı. Fakat bunlar kullanıcı odaklı değildi. Server odaklıydı. Ben çok görmedim günlük kullanımı rahat olduğu için Linux kullananı. Ya servercisi ya da bu işlere bağlı olan insanlar kullanıyordu. Linux virüsleri Windows'takilerden daha tehlikelidir. Windows kadar yaygın değildir ama. Avscan vs. varken biraz zor yaygınlaşması. Server odaklı virüslere gelirsek symlink olsun, SHELL_EXEC olsun, grap Config'ler olsun olsun da olsun yani Linux serveri hacklemek Windows'a göre çok çok kolaydı. Bu yazdıklarıma virüs denmiyor ama bir serveri ele geçirmek için kullanılan komutlar. Bunlar gibi bir çok örnekte var. Bende bir süre Backbox kullandım fakat ısınamadım. Windows'u yüklemek de zorlanmıştım da ayrıca MBRFIX yardımcı oldu.

Abim gerçekten seni başarından, azminden, çalışmalarından ötürü tebrik ediyorum. Heleki bu kadar süre boyunca pes etmeden çalışman çok ayrı bir duygu. 59 yaşınıza gelmişsiniz ama halen zihniniz çok genç. Hayatımda hiç Linux kullanmadım, hatta dağıtımlar ne onları da bilmiyorum ama ilk Linux deneyimim illedelinux ile olacak. İllede Linux olacak.😃😁

Bu arada çok çok geçmiş olsun.

Son düzenleme:
@İlledelinux hocam gerçekten hikayenizle beni benden aldınız. Umarım en kısa zamanda iyileşirsiniz de bizlere sizin Linux dağıtımınızı öğretirsiniz. Gerçekten yaşınız ilerlemiş ama hala dinçsiniz. Biliyor musunuz şu an sizi Nejdat Delioğlu'na çok benzettim. Umarım daha buralarda kalırsınız ve hastalığınızın geçtiğini belirten bir yazı paylaşırsınız hocam.😍😍

Geri
Yukarı