iMac (21,5 inç, 2010 Ortası) Siyah Ekran hatası

farlo54

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar,

Bir tandım bana iMac (21, 5 inç, 2010 ortası) hediye etti içerisindeki bulunan HDD verileri olduğu için çıkartmış.

Ben elimde bulunan eski 60GB SSD montajını yaptım herhangi bir formatlama işlemi yapmadım. (SSD Windows kurulu)

RAM'leri de taktım ve bilgisayarı çalıştırdım açılış sesi geldi fakat ekranda herhangi bir görüntü ya da renk gelmedi siyah bir ekran gözüküyor.

Daha önce hiç Mac kullanmadım herhangi bir bilgim yok bu sebeple sorunun neden kaynaklı olacağı konusunda hiçbir fikrim yok.

SSD direk takma sebebim işletim sistemini tanımayacağı için kurtarma ekranı gelir diye düşündüm.

Cihazı açarken klavyeden Option + Shift + Command + R tuşlarına basılı tutarak açmayı deneyebilir misiniz ?
Kurtarma bölüntüsü diski formatlasanız dahi diskte duruyor ancak diski içinden söküp alırsanız herhangi bir kurtarma bölümüne sahip olmayacaktır.

En kötü ihtimalle harici bir usb belleğe cihazın destekleyeceği en son sürüm işletim sistemini (ki sanıyorum sizin mac için High Sierra ) yazdırmak ve cihazı açarken Option tuşuna basılı tutarak açmak ve çıkan menüden install High Sierra seçeneğini seçmek sorununuzu çözer sonrasında disk formatlama ve kurulum işlemleriyle devam edebilirsiniz.

Başka bir mac cihaz varsa ön yüklenebilir bir usb oluşturmak kolay, yoksa windows altından oluşturması çeşitli kaynaklardan izlenip yapılabilir.

Bu arada intel mac cihazlar Windows'u native olarak destekliyor ama öyle tak çalıştır olmuyor diskin EFI bölüntüsü içerisinde doğru dosyalar olmalı, sizin sorunda bundan kaynaklanıyor.

Geri
Yukarı