Çözüldü iMac'e Windows kurulumunda "No bootable device insert boot disk and press any key" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Lian_Li

Decapat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba herkese, iMac'ime Bootcamp ile Windows 10 kurmak istiyorum fakat boot camp yardımcısında her şeyi ayarladıktan sonra sistem tekrar açılıp Windows 10 gelmesi gerekirken benim karşıma "no bootable device insert boot disk and press any key" diye bir hata alıyorum. Bunu nasıl çözebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Aynı sorunu yaşadığım çok zaman oldu, bazı iso dosyalarında (özellikle orjinal iso değilse veya hash karşılığı macOS serverlerinde yoksa) ne bootcamp için gerekli driverları indiriyor ne kurulumu yapıyor.
Ben kendi problemimi Winclone adlı programla çözdüm, bu programın içerisinde Quick İnstall Windows diye bir kısım var. Şu şekilde:
Ekran Resmi 2023-02-18 15.20.25.png

Buraya kurmak istediğiniz windows isosunu + bootcamp yardımıcısından indirdiğiniz driver paketini gösterip hedef disk seçerek kurulum yapıyorsunuz. Bu sizin yerinize klasik windows format penceresini kendisi geçerek direk kullanıcı oluşturma ekranından başlatıyor, bu sayede windows kurulum sırasında hata almıyorsunuz.

Bende mi bir problem oldu bilmiyorum ama Bootcamp sürücüleri orjinal olmasına rağmen ilk kurulumda algılanmadı bu yüzden masaüstüne gelene kadar bluetooth klavye + fare + wifi gibi driver özellikleri çalışmıyor MUTLAKA USB KLAVYE ve FARE GEREKİYOR. Masaüstüne geldikten sonra öncesinde bir flash belleğin içerisine şuradan (
CleanShot 2023-02-18 at 15.25.18@2x.png
) indirdiğiniz sürücüleri atarsanız ve kurulum yaparsanız sorunsuz bir Windows kurulumu gerçekleştirmiş olursunuz.

Kısacası size gerekli olanlar flash bellek, harici bir usb klavye + fare ve macOS için Winclone programı.
Aynı sorunu yaşadığım çok zaman oldu, bazı iso dosyalarında (özellikle orjinal iso değilse veya hash karşılığı macOS serverlerinde yoksa) ne bootcamp için gerekli driverları indiriyor ne kurulumu yapıyor.
Ben kendi problemimi Winclone adlı programla çözdüm, bu programın içerisinde Quick İnstall Windows diye bir kısım var. Şu şekilde:
Ekran Resmi 2023-02-18 15.20.25.png

Buraya kurmak istediğiniz windows isosunu + bootcamp yardımıcısından indirdiğiniz driver paketini gösterip hedef disk seçerek kurulum yapıyorsunuz. Bu sizin yerinize klasik windows format penceresini kendisi geçerek direk kullanıcı oluşturma ekranından başlatıyor, bu sayede windows kurulum sırasında hata almıyorsunuz.

Bende mi bir problem oldu bilmiyorum ama Bootcamp sürücüleri orjinal olmasına rağmen ilk kurulumda algılanmadı bu yüzden masaüstüne gelene kadar bluetooth klavye + fare + wifi gibi driver özellikleri çalışmıyor MUTLAKA USB KLAVYE ve FARE GEREKİYOR. Masaüstüne geldikten sonra öncesinde bir flash belleğin içerisine şuradan (
CleanShot 2023-02-18 at 15.25.18@2x.png
) indirdiğiniz sürücüleri atarsanız ve kurulum yaparsanız sorunsuz bir Windows kurulumu gerçekleştirmiş olursunuz.

Kısacası size gerekli olanlar flash bellek, harici bir usb klavye + fare ve macOS için Winclone programı.

Çözüm
Aynı sorunu yaşadığım çok zaman oldu, bazı ISO dosyalarında (özellikle orijinal ISO değilse veya hash karşılığı macOS serverlerinde yoksa) ne Bootcamp için gerekli driverları indiriyor ne kurulumu yapıyor.
Ben kendi problemimi winclone adlı programla çözdüm, bu programın içerisinde quick install Windows diye bir kısım var. Şu şekilde: Eki Görüntüle 1673697
Buraya kurmak istediğiniz Windows ISO'sunu + Bootcamp yardımıcısından indirdiğiniz driver paketini gösterip hedef disk seçerek kurulum yapıyorsunuz. Bu sizin yerinize klasik Windows format penceresini kendisi geçerek direk kullanıcı oluşturma ekranından başlatıyor, bu sayede Windows kurulum sırasında hata almıyorsunuz.

Bende mi bir problem oldu bilmiyorum ama Bootcamp sürücüleri orijinal olmasına rağmen ilk kurulumda algılanmadı bu yüzden masaüstüne gelene kadar Bluetooth klavye + fare + Wi-Fi gibi driver özellikleri çalışmıyor mutlaka USB klavye ve fare gerekiyor. Masaüstüne geldikten sonra öncesinde bir flash belleğin içerisine şuradan (Eki Görüntüle 1673701) indirdiğiniz sürücüleri atarsanız ve kurulum yaparsanız sorunsuz bir Windows kurulumu gerçekleştirmiş olursunuz.

Kısacası size gerekli olanlar flash bellek, harici bir USB klavye + fare ve macOS için winclone programı.

Hocam çok sağ olun oldu. Ne zamandır uğraşıyordum. Sürücüleri birazdan kuracağım.

Hocam çok sağ olun oldu. Ne zamandır uğraşıyordum. Sürücüleri birazdan kuracağım.
Rica ederim, sizin aldığınız hatayı çözümlemek için denemediğim hiçbir şey kalmamıştı internette hiçbir kaynak sorunu çözememişti öyle ki yanlışlıkla 2 TB lık fusion drive diskimi bile formatlamıştım, verilerimi toparlamam haftalarımı aldı :) bende şans eseri keşfettim bu yöntemi, hatta Windows 11 bile kurulabiliyor çünkü kurulum aşamasını otomatik atladığı için TPM, RAM veya CPU uyumu kontrolü yapmıyor. Bende şahsen Win 11 kullanıyorum bu yöntemle.

Yeni konular

Geri
Yukarı