İmagemagick kullanımı

Dengesiz Kokarca

Hectopat
Makaleler
7
Daha fazla  
Arcolinux LXDE'ye geçtim. İmagemagick ile görüntü alıyorum fakat her görüntü alışımda bir önceki siliniyor.
Bash:
magick import -window root screen.png
@Kerem00 @illedelinux @deleted @gen2 Sorunu çözdüm sandım sonra çözemedim ama sonra çözdüm şimdi scrot ile hallettim.

Son düzenleme:
Bahsettiğiniz programı bilmiyorum ama eğer ekran görüntüsü alma programı ise alternatiflerini deneyebilirsiniz.

Spectacle veya GNOME Screenshot gibi. (Bu ikisinin de asıl kullanıldığı masaüstü ortamı dışında düzgün çalışıp çalışmadığı konusunda emin değilim.)

Arcolinux LXDE'ye geçtim. İmagemagick ile görüntü alıyorum fakat her görüntü alışımda bir önceki siliniyor.
Bash:
magick import -window root screen.png
@Kerem00 @illedelinux @deleted @gen2 Sorunu çözdüm sandım sonra çözemedim ama sonra çözdüm şimdi scrot ile hallettim.
Bu komutla aldığınız ekran görüntüsüne her seferinde aynı ismi veriyorsunuz sanırım. Program da sizin dediğiniz yapıyor ve üstüne yazıyor. Kesin bilgi değil, tahmin yürüttüm sadece. Komuta tarih ve saat bilgisini de ekran alıntısı isminde olmasını eklerseniz düzelir bence.

Bu komutla aldığınız ekran görüntüsüne her seferinde aynı ismi veriyorsunuz sanırım. Program da sizin dediğiniz yapıyor ve üstüne yazıyor. Kesin bilgi değil, tahmin yürüttüm sadece. Komuta tarih ve saat bilgisini de ekran alıntısı isminde olmasını eklerseniz düzelir bence.
Evet, öyle oluyor. SCROT ile hallettim zaten. Tarih ekleme komutunu bilmiyorum ayrıca.
Resim üzerinde manipülasyon yapmayacaksanız sadece ekran görüntüsü almak için imagemagick kullanmaya gerek yok. Xfce4-screenshot daha pratik olur.
Teşekkürler, şu an bana SCROT yetiyor. Bir sorun çıkarsa tavsiyenize uyarım.

Neden komut satırı ile ekran alıntısı almaya çalışıyorsunuz? Merak ettim.
Arcolinux LXDE'de printscreen tuşu görüntü almadan önce soruyor, "görüntüyü nasıl alalım" diye. Bu yüzden ayar yapmam gerekti. Bugün klavye için sesi ayarladım, parlaklığı ayarladım, printscreen'i de ayarladım şimdi.

Arcolinux LXDE'de printscreen tuşu görüntü almadan önce soruyor, "görüntüyü nasıl alalım" diye. Bu yüzden ayar yapmam gerekti. Bugün klavye için sesi ayarladım, parlaklığı ayarladım, printscreen'i de ayarladım şimdi.
Spectacle de soruyor ama tuşa bastığımdaki görüntüyü kaydedebiliyoruz.

Akıllı adammısın, en iyisi scrot, işini sessizce halleder:)
Buradaki anlatımımdan marifetlerini öğrenebilirsiniz.
En iyisi kendin yazmak, disarida icine ne katiyorlar bilmiyorsun.
En iyisi kendin yazmak, disarida icine ne katiyorlar bilmiyorsun.
Yalan mi soyluyorum? Onemli olan bir seyi kullanabilmek degil, yapabilmektir.

Ayrica tecrube olur, artik hazir libraryler mi kullanirsin falan filan onu bilmem. :^)

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı