İmam hatipe geri mi dönülmeli?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İyi günler. İlk olarak LGS puanım hiç iyi gelmemişti zamanında ve OBP de yüksej değildi. Yalan yok. İnam hatip lisesine gittim ve o sene sınıfta kaldım. Kolumdan 2 kere ameliyat oldum. Sonra fizik tedavi falan, devamsızlığım haliyle 30'u geçince silmediler ve kaldım. Sonraki sene de nakil alacaktım ama kontenjan yoktu 9. Sınıf için. Şimdi 10. sınıfta düz Anadolu lisesine nakil aldım. Daha 2. gün ama hiç memnun değilim. Ortamları bana göre değil. Öğrenciler keko geneli. Eski imam hatipe geri mi dönsem? Orada arkadaşlarım vardı. Daha mutluydum ama imam hatip diye ayrılmıştım. Kafam karıştı. Benden büyük abilerim ablalarım yardım ederse çok iyi olur. Şimdiden teşekkürler.
Yani burada son kararı sen vereceksin yorum yapanların çoğu adı yüzünden gitme diyorlar. Dini derslerinde zorlanmıyorsan gidebilirsin. 2-3 hafta sonra oradakilerle kaynaşınca samimiyet adı altında hoşlanmadığın şaka ve konuşmalar yapabilirler. Ortamını sevmiyorsan eğitimini etkileyeceğini düşünüyorsan dön. Bu yolu sen çizeceksin.

Ne sakın? Hayırdır bu aihl önyargısı gidip okudunmu orada da sakın diyorsun he?
İmam hatip sandığınız gibi bir yer mi? Yakınımda lise yoktu ve mecburen imam hatipe gitmek zorunda kalmıştım, gitmez olaydım! Çok kötüydü ve pişman oldum. Hocalar başıma dikildi ikidebir arapça öğren, kuranı sonuna kadar bitir yoksa mezun olamazsın gibi şeyler deyip duruyordu. Kesinlikle ırkçılık değildir ama okulda herkes arapça konuşuyordu, ben turist gibi kaldım içlerinde. Kimse türkçe konuşmuyordu, hiçbir şey anlamayıp etrafa böm böm bakıyordum, anlasam da eşlik etmezdim zaten bu insanlara. Benim tek gördüğüm bağıra bağıra arapça konuşulması, hiçbir şey anlamıyordum dediklerinden. Öğretmenler de arada arapça konuşuyordu gittiğim yerde, bari siz türkçe konuşun! Şu an açık öğretimdeyim, kurtuldum.

İyi günler. İlk olarak LGS puanım hiç iyi gelmemişti zamanında ve OBP de yüksej değildi. Yalan yok. İnam hatip lisesine gittim ve o sene sınıfta kaldım. Kolumdan 2 kere ameliyat oldum. Sonra fizik tedavi falan, devamsızlığım haliyle 30'u geçince silmediler ve kaldım. Sonraki sene de nakil alacaktım ama kontenjan yoktu 9. sınıf için. Şimdi 10. sınıfta düz Anadolu lisesine nakil aldım. Daha 2. gün ama hiç memnun değilim. Ortamları bana göre değil. Öğrenciler keko geneli. Eski imam hatipe geri mi dönsem? Orada arkadaşlarım vardı. Daha mutluydum ama imam hatip diye ayrılmıştım. Kafam karıştı. Benden büyük abilerim ablalarım yardım ederse çok iyi olur. Şimdiden teşekkürler.

Dostum eğer Anadolu liselerinin ortamı kişilerin yapısını falan sevmediysen aihl ye dönmeni öneririm ben aihl proje okulu mezunuyum hocalarında iyiyse kaçırma derim çünkü efsane bir ortam birikiyor orada çevren ister istemez oluşuyor ben şu an faydasını görüyorum mesela hala aihlden kalma arkadaşlıklarım var dönmeni öneririm eğer okulun kadrosu iyiyse.

Yani burada son kararı sen vereceksin yorum yapanların çoğu adı yüzünden gitme diyorlar. Dini derslerinde zorlanmıyorsan gidebilirsin. 2-3 hafta sonra oradakilerle kaynaşınca samimiyet adı altında hoşlanmadığın şaka ve konuşmalar yapabilirler. Ortamını sevmiyorsan eğitimini etkileyeceğini düşünüyorsan dön. Bu yolu sen çizeceksin.
Ne adı yüzündeni dostum? İmam hatipe gittim gördüğün gibi ve böyle gitme yazıyorum, gitmeyin sakın.

Ne sakın? Hayırdır bu aihl önyargısı gidip okudun mu orada da sakın diyorsun he?
Evet bildiğiniz sakın. 1 ayımı zorla orda geçirdim ben 1 ay! Hemen kaçtım. Zorla gittiğim için dinden soğuttular adamı. 7 kez hatim etmiş biri olarak söylüyorum ve övünmek için söylemedim bunu, Kuran derslerinde tuvalette saklandım ya! Ar*pçada da. Hocanın masasının altına sigara zulası yapmış herifler. Nakil aldırmak istedim ikinci gün. İşlem başlattıklarını söylediler 1 hafta okula gitmedim. 1 hafta sonra aradılar gel diye gittim müdür beni kalmaya ikna etmiş üstüne nakil işlemini de başlatmamıştı. Yalancılar! Ben daha adımımı atmam. Kimsenin de atmasını istemem. Proje okulunda olduğumu belirtmek isterim.

Ne adı yüzündeni dostum? İmam hatipe gittim gördüğün gibi ve böyle gitme yazıyorum, gitmeyin sakın.

Bak burada yalan konuşmanın lüzumu yok ihl konusu hassas bir konu okulundan okuluna yönetiminden yönetimine değişir iyiliği benim gittiğim okul proje okuluydu müdürleri çok iyiydi oraya alınan çocuklarda ahlaklı çocuklar okulun çoğunda sigara dahi yoktu.

Hangi okula gidersen git başlangıçta arkadaş bulmakta zorlanacaksın çünkü oradakiler birbirini neredeyse 1 seneden beri tanıyor olacak.

Benim önerim meslek öğrenmek için meslek lisesine gitmen olur, belki öğrencilik hayatın iyi geçmez ama ağaçtaki iki elmaya bakmaktansa elinde bir elma olması dâhâ iyi olur.

Bak burada yalan konuşmanın lüzumu yok ihl konusu hassas bir konu okulundan okuluna yönetiminden yönetimine değişir iyiliği benim gittiğim okul proje okuluydu müdürleri çok iyiydi oraya alınan çocuklarda ahlaklı çocuklar okulun çoğunda sigara dahi yoktu.
Çok kötü bir okul bence, üstte uzunca yazdım. Gitmeyi önermiyorum.

Okulunun adını yaz kimse o okulun yanından geçmesin. Çocuk zaten kendi okulu yani ortamı var kurulmuş bir düzeni var. Sadece sakatlık geçirmiş ve sınıfta kalmış.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı