İmam hatipler çok mu kötü?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Konu dağılıyor. Soru “İmam hatip okullarının eğitimi kötü mü?” Bu soruyu tartşın.

Ne ilginç insanlar var. Yav Almanya ile Arabistan kıyaslanabilecek durumda mı? Arapça öğrendiğimde Arabistan'a gitmeyeceksem boş bir şekilde kalıyor. Almanca öğrenirsem Almanya'ya gidebilirim. Ve Almanca Arapça'ya göre popüler bir dil.

Bu durum okulundan okuluna değişir. Ben İmam-Hatip lisesinde okuyorum. 11. sınıfım. Benim okul binam eski ilkokul binası, küçük bir bina. Ama kadro olarak en az tecrübeli öğretmen 6-7 tecrübeye sahip. Başka bir İmam-Hatip lisesi de var. Aslında bina yeni yapıldı ama bulunduğu muhitten dolayı ve bazı durumlardan dolayı çok fazla tavsiye etmiyorlar. Demem o ki, içeri girip görmeden bilemezsiniz. İyileri de vardır. Kötüleri de vardır.

Evet. Meslek liselerinde en azından mezun olunca okuduğun bölüme bağlı olarak bir işe yatkınlığın, el becerin vs. oluyor.

Ama imam hatiplerde bu da yok.

Ne ilginç insanlar var. Yav Almanya ile Arabistan kıyaslanabilecek durumda mı? Arapça öğrendiğimde Arabistan'a gitmeyeceksem boş bir şekilde kalıyor. Almanca öğrenirsem Almanya'ya gidebilirim. Ve Almanca Arapça'ya göre popüler bir dil.
Anlamıyorlar işte hocam. İki ülke arasında dağlar kadar fark var.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı