İmam Hatip'lerin Ülkemize Etkisi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bir de bu liselere yapılan yatırımın bütçesi, Halkın aradığı Halk Kütüphanelerine yatırılabilirdi. Şuan Devlet Liseleri özellikle Anadolu Liseleri kontenjan fazlası veriyor.

Arkadaşlar Din eğitimini zaten her Devlet Lisesinde alıyorsunuz. Bana kalırsa Liselerin isminde Anadolu yada Fen ve Teknoloji gibi bir makami kavram olmamalı. Başarılı ve Kaliteli olan kurumları zaten başarılı öğrenciler tercih ediyor.

Örnek olarak: Eskişehir Atatürk Lisesi ve Ankara Atatürk Anadolu Lisesi gösterilebilir.

Bir de hocam, dershaneler kapatılıyormuş. Neden? İmam Hatip yapabilecek yer olsun diye.

Dinle gelişebilir miyiz hocam peki?
Bu bir tercih ve hizmet meselesidir. Ülkenin müslüman ve eğitim görmek isteyen vatandaşlarının gidip bilgi alabildiği yerler Imam Hatipler. Ha çok ülkeyi geliştirmek istiyorsak çalışırız bol bol fen lisesi var onlara gideriz. 1 den fazla İmam Hatip olmamalı şehirlerde demiş bi arkadaş. Çoğunluk müslüman ve talep de çok. Fazla imam hatip olmasında bi zarar görmüyorum ben.

Bu bir tercih ve hizmet meselesidir. Ülkenin müslüman ve eğitim görmek isteyen vatandaşlarının gidip bilgi alabildiği yerler Imam Hatipler. Ha çok ülkeyi geliştirmek istiyorsak çalışırız bol bol fen lisesi var onlara gideriz. 1 den fazla İmam Hatip olmamalı şehirlerde demiş bi arkadaş. Çoğunluk müslüman ve talep de çok. Fazla imam hatip olmasında bi zarar görmüyorum ben.

Tamam hocam, zevk meselesiyse herkes gitsin İmam Hatip'te okusun. Normal okullarda Din dersinin ders saati artmasın.

Recep arkadaşım, şöyle düşünüyorum ben Din yönünden yeni nesil Manevi değerler hakkında hiç eğitim almıyor bu eğitimi de hali hazırda var olan Lise müfredatlarına yerleştirerek veya Manevi eğitim kadroları oluşturarak çözebiliriz. Teknoloji olmazsa olmaz olduğundan teknolojiye ağırlık verilmeli bana kalırsa.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı