İmam Hatip'ten Açık Öğretime Geçme

Kastanbolu

Kilopat
Merhabalar, şu an İmam Hatip okuyorum lakin altyapım yok.
İlk dönem ortalamam 55'ti ve bazı sebeplerden dolayı malum okula geçtim. Bu sınıfı geçirebilirsem, seneye açık öğretime geçmeyi düşünüyorum.

Şimdi kayıtlar kapalı olduğu için mecbur burada 4 ayı geçirmem lazım. Dedikleri gibi çok mu zor? Bu sene 45 yapsam geçeceğim lakin bu Arapça ve Kuran-ı Kerim'den sorumlu görünüyorum. Bu dersleri vermeden üst sınıfa geçersem, açık öğretime geçemez miyim?
Doğru mu karar vermişim, bir yol gösterebilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Açık öğretime geçmek için bekleme. İmam hatiplerde eğitim yok.
Kayıtlar kapandığı için şu 4 ayı burda geçirsem mi diye düşünüyorum, seneye bırakacam açığa geçeceğim zaten.
Malum sorumlu olduğum dersleri veremezsem geçemez miyim açığa?
Açık öğretime geçmek için bekleme. İmam hatiplerde eğitim yok.
Ve bu sene geçemezsem sınıfta kalmış görüneceğim için AÖL'de bu seneyi tekrar vermem gerekecek sanırım.

İmam Hatip çok sıkıntı. Arapça falan öğretiyorlar.

İçinden gelerek okumuyorsan, gerçekten dini inançları gereği bunu yapmayı kendine vazife bilmiş isen oku. Ama sen zorunluluk ile girmişsin. İstemiyorsun. Derslere girme.

Sahi, derslere girmezsen ne olur ki?

İmam Hatip çok sıkıntı. Arapça falan öğretiyorlar.

İçinden gelerek okumuyorsan, gerçekten dini inançları gereği bunu yapmayı kendine vazife bilmiş isen oku. Ama sen zorunluluk ile girmişsin. İstemiyorsun. Derslere girme.

Sahi, derslere girmezsen ne olur ki?
Sadece şu 4 ay bu dönemlik gideceğim zorunlu kaldım çünkü, bu dönemi atlatsam daha gitmicem ilk dönem meslek lisesinde ortalamam 55'di burda 45 yapsam geçicemde zor mor diyince dedim 45'de yapamam mı acaba? ve 18 yaşındayım bu liseye kayıtı kendim başıma yapabilir miyim valideyi uğraştırmak istemiyorum.
Atılırsan muaf olarak açık öğretime geçersin diye biliyorum.
Devam etsem bu seneyi geçersem inşallah, 11. sınıfdan devam edeceğim demi açık öğretim de? ve bu arapça ve diğer sorumlu dersten kalırsam açık öğretimde problem olur mu?

AÖL'de sınıf yoktur kredi sistemi vardır. Daha önce geçmiş olduğun derslerden sorumlu olmazsın. Zorunlu dersleri geçip 192 kredi ve belirlenen dönemleri geçirdiğinde mezun olursun. Arapça Kuran gibi dersleri geçip geçmemen önemli değil.

AÖL'de sınıf yoktur kredi sistemi vardır. Daha önce geçmiş olduğun derslerden sorumlu olmazsın. Zorunlu dersleri geçip 192 kredi ve belirlenen dönemleri geçirdiğinde mezun olursun. Arapça Kuran gibi dersleri geçip geçmemen önemli değil.
Ohh rahatladım, ben şimdi 1.dönem devam ettim lakin bir sıkıntımdan dolayı okulumu bıraktım bilişime geçemedim.
Mecbur buraya geldimde şuan bıraksam devamsızlık WB. işlicek sınıfta kalmış olacağım o yüzden AÖL'de bu sene ki dersleri tekrar vermem mi gerekecek?

İlk dönem geçtiğiniz dersten sorumlu olmazsınız ikinci dönemden geçemezseniz sadece ikinci dönemin dersini vermek zorunda olursunuz. Örneğin AÖL sisteminde ilk dönem Matematik dersiniz 3 ikinci dönem Matematik 4 diye geçer. Rakamları atıyorum bu arada. Hangi dönemin dersini geçerseniz o dersi tamamlamış sayılırsınız. Ortak derslere AÖL' de 3 kere girip başarısız olursanız muaf olursunuz ama Türk Dili ve Edebiyatı hariç.

İlk dönem geçtiğiniz dersten sorumlu olmazsınız ikinci dönemden geçemezseniz sadece ikinci dönemin dersini vermek zorunda olursunuz. Örneğin AÖL sisteminde ilk dönem Matematik dersiniz 3 ikinci dönem Matematik 4 diye geçer. Rakamları atıyorum bu arada. Hangi dönemin dersini geçerseniz o dersi tamamlamış sayılırsınız. Ortak derslere AÖL' de 3 kere girip başarısız olursanız muaf olursunuz ama Türk Dili ve Edebiyatı hariç.
Bilgiler için çok teşekkür ederim yardımınız dokundu baya, edebiyat zorunlu demek ki yaparım onuda matematikte zorlancaz gibi hayırlısı bakalım ben bu dönemi geçireyim burda seneye geçerim AÖL'E 1 dönem gittik 2.dönem boşa gitmesin inşallah geçerim burdada en kötü 45 yapıp çok zor dedikleri için bir an 45 bile yapamam mı diye düşündüm alt yapı olmadığı için, :) kayıtı kendim yaptırabilir miyim 18 yaşındayım valideyi uğraştırmak istemiyorum?

Yeni konular

Geri
Yukarı