İmamoğlu yeni taksi sistemini açıkladı: Net 6 bin 622 lira maaş

İstanbul büyükşehir belediye başkanı ekrem imamoğlu, yeni taksi sistemiyle ilgili detayları paylaştı. İmamoğlu, "maaş, sosyal yardımlar ve tüm primler dahil ortalama aylık net 6.622 TL olacak" ifadesini kullandı.

İmamoğlu yeni taksi sistemini açıkladı: Net 6 bin 622 lira maaş.

İBB başkanı Ekrem İmamoğlu, yeni taksi sistemiyle ilgili detayları sosyal medya hesabından paylaştı. “Yeni taksi sistemimizde, taksi esnafına getireceğimiz iyileştirmeler” şeklinde paylaşım yapan İmamoğlu, taksi sistemiyle ilgili şu ifadeleri kullandı:

* Maaş, sosyal yardımlar ve tüm primler dahil ortalama aylık net 6.622 TL olacak.
* İBB taksi şoförlerine yılda 2 maaş performans primi ödenecek.
* Yılda 2 defa giyim yardımı yapılacak.
* Eve gidiş gelişte servis sağlanacak.
* 1 öğün yemek ücreti ayrıca ödenecek.
* Mesai saatleri, iş kanunu'ndaki gibi haftada 45 saat olacak.
* SGK ödemeleri haftada 45 saat, ayda 30 güne göre yapılacak.
* Güvenli ve konforlu yolculuk için şoförlere düzenli eğitimler verilecek.

(İstanbul'da taksi şoförlüğü yapan kişi sayısı ise 52 bin civarında. 17.395 adet taksi bulunmakta. Aylık maliyeti yaklaşık 300.000.000 TL olacak.)

Kaynak

Son düzenleyen: Moderatör:
Bizim millet kadar keriz görmedim.
Adam sizin cebinizden çıkan paralar ile yapacak bunu. Hayatta taksiye binmem İstanbul'da. Şuraya bak şaka gibi.
Alkışlıyoruz bir de.

Otobüsler hakkında da aynı şeyi mi düşünüyorsun? Sonuçta otobüs şoförlerinin maaşları da bizim cebimizden çıkan para ile ödeniyor.

Otobüsler hakkında da aynı şeyi mi düşünüyorsun? Sonuçta otobüs şoförlerinin maaşları da bizim cebimizden çıkan para ile ödeniyor.

Taksi lükstür, toplu taşıma ise temel ihtiyaç. Biraz mantıklı yorum yap.

Not: Ayrıca memurların %50'si hakkında da aynı şeyi düşünüyorum.

Taksi lükstür, toplu taşıma ise temel ihtiyaç. Biraz mantıklı yorum yap.

Not: Ayrıca memurların %50'si hakkında da aynı şeyi düşünüyorum.

Tamam da o taksiciler için ödenen maaşlar gelirlerden kesilir. Eğer sistem taksi plakası sahiplerinin maaşını ödeyip gelirini tamamen taksi sahiplerine bırakacaksa tabii ki sistem yanlış ama öyle bir şey olacağını sanmıyorum.

Tamam da o taksiciler için ödenen maaşlar gelirlerden kesilir. Eğer sistem taksi plakası sahiplerinin maaşını ödeyip gelirini tamamen taksi sahiplerine bırakacaksa tabii ki sistem yanlış ama öyle bir şey olacağını sanmıyorum.

Gideri olmayan ispark, Allah'ın arazisinden para alan ispark bile zarar ediyor. Taksi ağının kâr açıklayacağını sanıyorsun değil mi?
Bir kulağımızın arkası kaldı zaten. Ah Besim Tibuk, ah Cem Toker... Bir getiremediniz liberal sistemi meclise. Şimdi de taksici devletimiz var.

Gideri olmayan ispark, Allah'ın arazisinden para alan ispark bile zarar ediyor. Taksi ağının kâr açıklayacağını sanıyorsun değil mi?
Bir kulağımızın arkası kaldı zaten. Ah Besim Tibuk, ah Cem Toker... Bir getiremediniz liberal sistemi meclise. Şimdi de taksici devletimiz var.

İspark konusunda

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şöyle bir tweet gördüm, ne kadar doğru bilmiyorum ama hangi tarafın ağzından çıkana inanmamam gerektiğini biliyorum.
Düzenleme : 2019 ve 2020 zarar tablolarına bakabilirsin, muhtemelen bu sene sonunda kar getirecektir.

1635190110849.png

Zaten parayla yolcu taşıyan taksiciye niye maaş bağlanıyor, sistemi tam anlamadım?

Konu açılmışken bazı şikayetlerimi de belirteyim.

Gördükleri yerde uber şoförlerini döven bir kısım taksicilerin eğitilebileceğini düşünmüyorum.
Ayrıca eminim herkesin başına gelmiştir, taksiye biniyorsun eğer gideceğin yerin yolunu bilmiyorsan adam sana şehir turu attırıyor. 30 liralık yol 50-60 tl oluyor.

Taksiciye ödeyeceğiniz ayda 300-500 milyon lira ile İstanbul'u baştan başa Marmaray'la donatırsın. Tamamen kaynak israfı bence. Her şey güzel olacak diye inanmıştık ama pek de güzel olmadı.

siyasal islam bizleri geri bırakıyor, zaten çıkış noktası randcorporaion ve cia diye biliyorum. en güzeli kısa ömrümüzü lüzumlu işlerle geçirmek; siyaset ve din konuşmamak, düşünmemek...
insanlar kendi akılları ile doğruyu yanlışı seçebilir, din kavramları ile toplumlar fakirleştirilir.. !

Geri
Yukarı