IMEI'li telefonlar satın alınır mı?

Derken xiaomi mi-9 yurtdışı kullanıyorum aldığımda MIUI 10 sürümü kullanıyordum şimdi MIUI 12 kullanabiliyorum istediğiniz gibi rom kurabilirsiniz güncelleme alıyor yurtdışı telefonlar sadece imei silinmemesi için güncellemeyi twrp gibi programlar üzerinden yapmanız gerekmektedir.
Bazı telefonlarda twrp üzerinden dahi yapılmıyor. Eğer yapmaya çalışırsanız imei silinir.
Güncelleme alıyor?
Bahsettiğiniz ne güncellemesi? Ve hangi telefon?
Gayette alıyor hocam.

Bazı telefonlarda TWRP üzerinden dahi yapılmıyor. Eğer yapmaya çalışırsanız IMEI silinir.

Xiaomi Note 10 telefon var. Yurtdışından gelme. Geçen hafta Android 11 güncellemesi geldi ve yaptım. Magisk kullanıyorum. Güvenlik güncellemelerini de alıyorum.

Bahsettiğim şey şu; ayarlardan sistem güncellemesi yapabiliyor musun?
Hocam bende 5 6 ay kadar uzun olmayan bir süre mi9 kullanmıştım yurtdışı imei atılmış onda da güncelleme gelmişti ve sorunsuz yüklenmişti.(Bu arada zorunda kalınmadıkça böyle imei atılmış merdiven altı cihazlara yönelmeyin, ikinci el 1 sene önceki telefon olsun her şeyi tam olsun ben mecburiyetten kullandım ana telefonum uzun yıllardır huawei markasının cihazları, ikinci telefon olarak para vermeden dostumun telefonu olduğu için kullanmıştım.)

IMEI'siz telefon kullanılamaz, kullanılır ama iş görmez. IMEI sonradan da atılabilir bir ücret karşılığında.
Biz evde telefona IMEI atmaya çalışmıştık.Ne yaptıysak kabul etmedi 2 gece uğraştık😆
Android sürümünü değiştirirken yanlışlıkla IMEI yi silmiştik.

Evet. Elimde ekran fotosu olsa atardım. Güncelleme ayarlardan kendi kendine geldi.
Magisk kullanıyorum demişsiniz. Magiskle nasıl yapıyorsunuz? Bir video veya kitapçık var mı?
Evet. Elimde ekran fotosu olsa atardım. Güncelleme ayarlardan kendi kendine geldi.
Herhalde siz güncellemeyi yaparken imei'yi silip tekrar imei atıyorsunuz?

Biz evde telefona IMEI atmaya çalışmıştık.Ne yaptıysak kabul etmedi 2 gece uğraştık😆
Android sürümünü değiştirirken yanlışlıkla IMEI yi silmiştik.
IMEI siz atsanız bile yasal olmaz e-Devlet'den almanız lazım belli bir ücret karşılığında. IMEI silinmesine karşın EFS yedeği alınabiliyor.

Geri
Yukarı