incehesap.com arızalı ürün ve olumsuz müşteri memnuniyeti

Lethe44

Hectopat
Biraz uzun olacak ancak başınıza gelirse süreç hakkında ne yapacağınıza ve nasıl davranacağınıza dair bilgi edinebilirsiniz.Aynı süreci yaşamamak adına baştan yapmanız gerekenleri de metnin içinde bulabilirsiniz.

20 Ağustos günü sipariş verdiğim hazır sistem ve monitör 26 Ağustos elime geçti. Ekran kartının vidalama yerinde yamukluk vardı ama taktım sıkıntı olmadı. Monitör gelir gelmez daha Windows kurulumu sırasında kendini kapatıp açmaya başladı. Aynı gün ürün elime geçtikten 1 saat sonra müşteri hizmetleri ile irtibata geçtim bana sitelerinden iade/değişim formu doldurmam gerektiğini söylediler ve anlaşmalı kargo numarası verdiler. Değişim formunu doldurdum sorunu en detaylı şekilde nerde ne zaman yaşandığını açıkladım. Ürünü kendilerine gönderdim, değişim yapacaklarını ve sorunu hemen çözeceklerini sanırken adamlar garanti servisine onarım amacıyla yönlendirmiş.

Üstelik monitörün sorununu detaylı bir şekilde açıklamama rağmen garanti servisine "görüntü gelmiyor" yazılmış 2 kelimeyle. Saçma sapan ve yanlış sorun bildirimi sonucu ürün 15 gün garanti servisinde kalıp "Bir sıkıntısı yok" denilerek bana yönlendirildi. Bu arada ürün Kadıköy/Göztepe yerine İzmir/Göztepe'ye kargolanmış bir de onu bekledim. Ürün kutusu kargoda her yeri çizilmiş ve eskimişti. Ürünü tekrar bilgisayara taktım. Aynı sorun devam ediyordu ancak garanti servisine güvendiğim için ben bir yerde hata mı yapıyorum diye 5 gün kadar denedim. Ürün sorunlu olduğu için tekrar incehesabı aradım. Bana garanti servisi ile irtibata geçin süreç uzamasın denilerek garanti servisini aradım ve ürünü a4 kağıdına üründeki sorunları yazan ve değişim istediğimi belirten bir kağıdı koyarak gönderdim.

Garanti servisi "donanımında sorun yok yurtdışından yazılım bekliyoruz" dedi. 2 hafta dönüş olmadığı ve garanti servisinden bir hayır gelmeyince incehesabı aradım dedim böyle böyle. Bu sefer İncehesap.com "keşke bizimle iletişime geçip kargoyu bize gönderseydiniz biz yönlendirseydik" gibi çelişkili cümleler kurdu. Halbuki onlar garanti servisi ile iletişime geçmem gerektiğini söylemişti. 2 hafta bekleyişin sonunda ürüne herhangi bir şey yapılmadı. Arayıp değişim istediğimi belirttim. 20 günün sonunda değişim onaylandı zar zor o da yani 50 kere aradım hem garantiyi hem incehesabı. Bu arada garantinin verdiği arıza formunda "panel arızası/beyaz ekran" yazıyor sorunda. Onu da belirteyim. Yazılım bekliyoruz falan olayları yalanmış yani. Kendilerine garantiden aldığım değişim formunu garantinin resmi damgası ile birlikte mail yoluyla ilettim ve değişimin onaylanmasını istedim.

Bugün Ekimin 25'indeyiz. Yarın tam 2 ay olacak ve garanti servisinden onay çıkan ürünün değişim formunun aslının kendilerine gelmeden ürünü göndermeyeceklerini söylediler. Ürünü garanti servislerine arayıp teyit edebilir ve bana yollayabilirlerken saçma sapan süreci uzatıyorlar. Sıfır ürün alıyorsunuz ve kendi hataları yüzünden 15 20 gün garantide bekliyor, sonra ürünün garantiye hatalı sorun bildirimi yapıldığını öğreniyorsunuz tekrar gönderiyorsunuz ve ikinci 20 günün sonunda resmi değişim onaylanıyor ancak buna rağmen İncehesap.com müşteriyi gram umursamayıp sorunu halen çözmeyip uzatıyor.

Bu süreçte acaba aldığım ürünler kullanılıp iade edilen ürünler mi diye düşünmedim değil. Müşteri hizmetlerine bunu sorduğumda tabi reddediyorlar da pek güvenim ve inancım yok açıkçası. 2 ay içinde aynı fiyata kampanyalı çok daha iyi ürünler görmeme rağmen alamamam da cabası.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ürün alıyorsanız müşteri memnuniyeti iyi yerden almak önemli. Biraz pahalı olabilir ama en azından sorun yaşandığında çözüm hızlı sağlanıyor. Türkiye'de birkaç firma ve Amazon öneririm bu yüzden. Onun dışında çoğu site aynı şekilde işliyor keşke o kadar uğraşmak yerine direkt iade etseymişsiniz, almazlar ise hakem heyeti ile direkt paranızı alırdınız. Geçmiş olsun umarım kısa sürede çözülür.

Ürün alıyorsanız müşteri memnuniyeti iyi yerden almak önemli. Biraz pahalı olabilir ama en azından sorun yaşandığında çözüm hızlı sağlanıyor. Türkiye'de birkaç firma ve Amazon öneririm bu yüzden. Onun dışında çoğu site aynı şekilde işliyor keşke o kadar uğraşmak yerine direkt iade etseymişsiniz, almazlar ise hakem heyeti ile direkt paranızı alırdınız. Geçmiş olsun umarım kısa sürede çözülür.
Çok teşekkür ederim öneri ve dilekleriniz için. Şimdi garanti servisi bizzat incehesabın müşteri hizmetlerini arayıp detaylı bir şekilde konunun bildirimini yapmış. 2 ayın sonunda bugün ilk kez bağırış çağırış ile müşteri hizmetleri ile konuştum yani, adamdan da özür diledim kusura bakmayın sizlik değil ama doldum artık diye.

Ürünün bugün muhtemelen kargolanacağını söylediler, bakalım beklemedeyim. Olumlu bir gelişme olursa da firmanın adının lekelenmemesi adına konuyu güncelleyip durum hakkında bilgi vereceğim.

@MayCrasH Adam RAM alıyor beğenmiyor geri iade ediyor. Şimdi firma bu RAM'i ne yapacak? Problemi yok sadece kutusu açılmış, kimse almıyor öyleyse hazır sisteme koyun gitsin doğal olarak. Tüzük kullanıcıdan yana olsa da firmaların da haklı olduğu yerler var.

@MayCrasH adam RAM alıyor beğenmiyor geri iade ediyor. Şimdi firma bu RAM'i ne yapacak? Problemi yok sadece kutusu açılmış, kimse almıyor öyleyse hazır sisteme koyun gitsin doğal olarak. Tüzük kullanıcıdan yana olsa da firmaların da haklı olduğu yerler var.

Tabii ki çok doğal bir şey fakat arızalı olup da sisteme takılan parçalar da var.

@Lethe44 Son durum nedir acaba?
Merhabalar, biraz geri dönüt vermekte geciktim.

Garanti servisindeki çalışanın incehesaba bilgi vermesi ve ürün müşteriye gönderilecek demesiyle birlikte aynı gün sağ olsun İncehesaptaki Osman bey konuyu takip edip yardımcı oldu ve ürün kargoya verildi. Diğer gün elime geçti. Üründe problem yok, ancak 2 aylık saçma bir süreç yaşamış oldum.

Geri
Yukarı