İncehesap - Gaming gecesi

Ben ve arkadaşım 8 Mayıs'ta AOC 27G2U marka monitör aldık 2 ürününde çerçevesinde açıklık mevcuttu. Ürünleri iade ettik ve süreci uzatıyorlar. Sanki kusurlu ürünü biz satmışız gibi monitörleri servise yönlendirmişler. Serviste inceleyecek ondan sonra iade kararı onaylanacakmış. Süreç uzayıp gidiyor anlayacağınız. Her ürün için diyemem ama içerisinde kusurlu ürünlerde kesinlikle var bizim gibi denk gelebilir o zaman da uğraştırıyorlar bilginiz olsun.
Bu da sol kısımdaki açıklık.

Dosya Ekleri

• SOL KISIMDAKİ AÇIKLIK.jpeg
    SOL KISIMDAKİ AÇIKLIK.jpeg
    72,1 KB · Görüntüleme: 58
Ben ve arkadaşım 8 Mayıs'ta AOC 27G2U marka monitör aldık 2 ürününde çerçevesinde açıklık mevcuttu. Ürünleri iade ettik ve süreci uzatıyorlar. Sanki kusurlu ürünü biz satmışız gibi monitörleri servise yönlendirmişler. Serviste inceleyecek ondan sonra iade kararı onaylanacakmış. Süreç uzayıp gidiyor anlayacağınız. Her ürün için diyemem ama içerisinde kusurlu ürünlerde kesinlikle var bizim gibi denk gelebilir o zaman da uğraştırıyorlar bilginiz olsun.
Bu da sol kısımdaki açıklık.

Öncelikle geçmiş olsun sanırım ürünü kontrol etmeden teslim aldınız. Hangi firmadan ürün alırsanız alın ürünü teslim almadan önce yani imza atmadan önce kargo görevlisinin önünde ürünü kontrol edin eğer sorun yoksa imza atıp teslim alabilirsiniz. Aksi taktirde imza atıp teslim aldıktan sonra kontrol aşamasında sorunla karşılaşırsanız ürünü sanki sorunsuz teslim almış gibi görünüyorsunuz. Bundan dolayı ürün yetkili teknik servis raporundan sonra tamir değişim veya para iadesi yapılır. Halbuki ürünü teslim almadan önce kontrol etseydiniz. Ürün sorunlu çıksa bile kargo görevlisine ürünün iade ederdiniz ve ürün firmaya ulaştıktan sonra ya para iadesi ya da yeni ürün gönderilirdi tarafınıza servise falan gitmesine gerek kalmazdı bundan dolayı süreç uzuyor aslında bende İncehesap üzerinden modem almıştım. Modem yıldırım düştü yandı durumu anlattım. İncehesap yetkilileri çok ilgili sağ olsunlar ürünü gönderdim. Ürün teslim olduktan hemen sonra sıfır yeni ürün gönderildi tarafıma 3 gün önce yeni bir ürün aldım kargo gecikmeleri tamamen kargo firması ile alakalıdır. Aras kurye teslim edildi aras kurye ürünü Aras Kargo'ya teslim etti bundan dolayı gecikmeler yaşanabiliyor.

Öncelikle geçmiş olsun sanırım ürünü kontrol etmeden teslim aldınız. Hangi firmadan ürün alırsanız alın ürünü teslim almadan önce yani imza atmadan önce kargo görevlisinin önünde ürünü kontrol edin eğer sorun yoksa imza atıp teslim alabilirsiniz. Aksi taktirde imza atıp teslim aldıktan sonra kontrol aşamasında sorunla karşılaşırsanız ürünü sanki sorunsuz teslim almış gibi görünüyorsunuz. Bundan dolayı ürün yetkili teknik servis raporundan sonra tamir değişim veya para iadesi yapılır. Halbuki ürünü teslim almadan önce kontrol etseydiniz. Ürün sorunlu çıksa bile kargo görevlisine ürünün iade ederdiniz ve ürün firmaya ulaştıktan sonra ya para iadesi ya da yeni ürün gönderilirdi tarafınıza servise falan gitmesine gerek kalmazdı bundan dolayı süreç uzuyor aslında bende İncehesap üzerinden modem almıştım. Modem yıldırım düştü yandı durumu anlattım. İncehesap yetkilileri çok ilgili sağ olsunlar ürünü gönderdim. Ürün teslim olduktan hemen sonra sıfır yeni ürün gönderildi tarafıma 3 gün önce yeni bir ürün aldım kargo gecikmeleri tamamen kargo firması ile alakalıdır. Aras kurye teslim edildi aras kurye ürünü Aras Kargo'ya teslim etti bundan dolayı gecikmeler yaşanabiliyor.
Hocam ürünü iş yerime sipariş vermiştim tatil gününde gelmiş kargo firma görevlisi de kapıdaki güvenlik görevlisini tanıdığı için kapalı olarak teslim etmiş. Ben ürünü 3 gün sonra alabildim. Siparişten 10 gün sonra teslim edildi zaten sebebi de kargo firması değil gaming gecesinde 100 adet monitör satılırken stoklarında 100 adet monitör yoktu tedarik sürecini bekledik bir de ve ürün satılırken stoktan hızlı gönderi yazıyordu. O kısmı geçtim çerçevedeki problem müşteri tarafından durduk yere yapılacak bir durum değil resmi incelediyseniz çerçeve açık bildiğiniz sonradan oluşacak bir kusur olmadığı apaçık görünüyor bunun için servis incelemesini bekletmelerine gerek yok. Ne olursa olsun ürünlerinin arkasında durmaları gerekir diye düşünüyorum. Ayrıca sitelerindeki satış sözleşmeleri gereği 14 gün içerisinde ürünü koşulsuz iade hakkımız bulunmakta bundan faydalanmak istiyoruz diyerek geri gönderdik. Tek hatamız ürünün kusurlarını söylemekti. Bunları bildirmeseydik iade olurdu sanıyorum. Biz bu sıkıntılı süreçleri çekeceğiz okuyan arkadaşlar çekmesin diye yazıyorum. Bir kusur olsa dahi bildirmeden ürünü beğenmedim diyerek iade etmek lazımmış. Buradan o anlaşılıyor.

Hocam ürünü iş yerime sipariş vermiştim tatil gününde gelmiş kargo firma görevlisi de kapıdaki güvenlik görevlisini tanıdığı için kapalı olarak teslim etmiş. Ben ürünü 3 gün sonra alabildim. Siparişten 10 gün sonra teslim edildi zaten sebebi de kargo firması değil Gaming gecesinde 100 adet monitör satılırken stoklarında 100 adet monitör yoktu tedarik sürecini bekledik bir de ve ürün satılırken stoktan hızlı gönderi yazıyordu. O kısmı geçtim çerçevedeki problem müşteri tarafından durduk yere yapılacak bir durum değil resmi incelediyseniz çerçeve açık bildiğiniz sonradan oluşacak bir küsur olmadığı apaçık görünüyor bunun için servis incelemesini bekletmelerine gerek yok. Ne olursa olsun ürünlerinin arkasında durmaları gerekir diye düşünüyorum. Ayrıca sitelerindeki satış sözleşmeleri gereği 14 gün içerisinde ürünü koşulsuz iade hakkımız bulunmakta bundan faydalanmak istiyoruz diyerek geri gönderdik. Tek hatamız ürünün kusurlarını söylemekti. Bunları bildirmeseydik iade olurdu sanıyorum. Biz bu sıkıntılı süreçleri çekeceğiz okuyan arkadaşlar çekmesin diye yazıyorum. Bir küsur olsa dahi bildirmeden ürünü beğenmedim diyerek iade etmek lazımmış. Buradan o anlaşılıyor.

Sizin tek hatanız burada ürünü kendiniz kontrol etmeden teslim almış olmanızdır. Ayrıca 14 günlük koşulsuz şartsız iade hakkınız bulunuyor. Fakat burada ince bir çizgi var siz ürünün kusurlu olduğunu belirtmeseydiniz dahi ürün İncehesap ulaştığında ürün kontrol edilecekti ve kabul görmeyecekti 14 günlük koşulsuz şartsız iade politikasını detaylı okusaydınız. İadenin kabul edilebilmesi için ürünün satılabilirliğinin bozulmamış olması gerektiğinin şartını görürdünüz. Bu süreçten sonra yetkili teknik servis tarafından ürün incelenip büyük bir ihtimal tamir edilip tarafınıza gönderilecektir. Para iadesi yapılacağını düşünmüyorum. Umarım ürün yetkili teknik servis tarafından ücretli onarıma tabii tutulmaz.

Satış sözleşmesini gayet iyi okudum. İncehesap sitesinden siz de okuyabilirsiniz. Bahsetmiş olduğunuz ürünün satılabilirliğinin bozulmamış olması durumu kutu ve ambalajının yırtılıp satılmasını engellemesi durumu için geçerli onu iade alırken özellikle kendileri de belirtiyor zaten. Ürünü kaldırıp kırmadığınız sürece değişim ve iade için problem çıkarılmaması gerekiyor. Sonuç olarak bu iş tüketici haklarına gitse tüketici haklı çıkacak bu yüzden telaş etmenin bir anlamı yok. Sadece ben incehesap gaming gecesinden ürün alırken 2 kez düşünülmesini tavsiye ediyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı