İncehesap güvenli midir?

@gizli kalsın hocam ayrı anakart alacak bütçen olur mu? Olursa en ucuz A320'yi seçersin buradan, namaz sonrasında değişilmesi gerekenleri de yazarım, kasa gelince direkt anakart değiştirirsin tertemiz sistemin olur.
Bir de akşamki Gaming gecesi indirimlerine bakmak lazım, bahsi geçen 1650 D6 modeli sık sık giriyor indirime, belki ayrı ayrı toplama imkanı doğar.

Hocam sistemi 1-1.5 sene ya da stoklar düzelene kadar kullanacağım sonrasında galiba RTX 3060 kullanırım ama illaki yetmez ise A320 anakartı seçip sizin önereceğiniz anakartı alabilirim. Öneriniz nedir?

Hocam sistemi 1-1.5 sene ya da stoklar düzelene kadar kullanacağım sonrasında galiba RTX 3060 kullanırım ama illaki yetmez ise A320 anakartı seçip sizin önereceğiniz anakartı alabilirim. Öneriniz nedir?
Şöyle yapabiliriz hocam:
İşlemci dediğiniz gibi 3600 olsun.
Anakart değişeceği için dokunmuyoruz.
RAM Vulcan olsun.
Kasayı Lian Li Lancool 215 yapın, yeni sistem alsanız bile kullanabileceğiniz bir kasa. Ondan 150 lira üstte aslında Lancool II Mesh var, daha premium ve üst bir kasa ancak gerek yok derseniz 215 de gayet kaliteli bir kasadır içiniz rahat olsun.
PSU ile ilgili de şöyle söyleyeyim, kaliteli bir PSU'dur ancak 12V kanalından maksimum 456W verebiliyor, yani buna 3080 takmayı denemezdim ben olsam. 3060 gibi bir kartı kaldıracaktır.
Alacağımız anakartla alakalı da üç farklı öneri yapabilirim, bütçenize hangisi uygunsa onu alabilirsiniz.
Gigabyte B450M-S2H 570 liraya alınabilir, V2 versiyonu ile karıştırmayın bu daha iyi.
MSI B450M Pro-VDH Max 720 liraya alınabilir, mATX olmasına rağmen iyi seviye VRM, güçlendirilmiş PCI slotu ve 4 RAM slotu gibi özelliklere sahip.
Son olarak da 782 liraya MSI B450 Tomahawk Max alınabilir, anlatmaya gerek yok zaten piyasadaki en iyi B450 kart. Tam ATX boyda, bolca özelliğe sahip ve 1300 liralık B550 anakartlarla aynı seviyede VRM yapısına sahip.

Şöyle yapabiliriz hocam:
İşlemci dediğiniz gibi 3600 olsun.
Anakart değişeceği için dokunmuyoruz.
RAM Vulcan olsun.
Kasayı lianli lancool 215 yapın, yeni sistem alsanız bile kullanabileceğiniz bir kasa. Ondan 150 lira üstte aslında lancool II mesh var, daha Premium ve üst bir kasa ancak gerek yok derseniz 215 de gayet kaliteli bir kasadır içiniz rahat olsun.
PSU ile ilgili de şöyle söyleyeyim, kaliteli bir PSU'dur ancak 12v kanalından maksimum 456W verebiliyor, yani buna 3080 takmayı denemezdim ben olsam. 3060 gibi bir kartı kaldıracaktır.
Alacağımız anakartla alakalı da üç farklı öneri yapabilirim, bütçenize hangisi uygunsa onu alabilirsiniz.
Gigabyte B450M-S2H 570 liraya alınabilir, V2 versiyonu ile karıştırmayın bu daha iyi.
MSI B450M PRO-VDH Max 720 liraya alınabilir, mATX olmasına rağmen iyi seviye VRM, güçlendirilmiş PCI slotu ve 4 RAM slotu gibi özelliklere sahip.
Son olarak da 782 liraya MSI B450 Tomahawk Max alınabilir, anlatmaya gerek yok zaten piyasadaki en iyi B450 kart. Tam ATX boyda, bolca özelliğe sahip ve 1300 liralık B550 anakartlarla aynı seviyede VRM yapısına sahip.

Hocam lianli çok bilinen bir marka değil internette de çok incelemesi yok o yüzden biraz tereddütdeyim aynı zamanda Gamepower'ın da çok iyi bir kasa olmadığını biliyorum ama galiba Gamepower'ı seçeceğim, anakart olayına gelecek olursak çok bir bilgim yok ama ileride daha fazla bilgi sahibi olursam ve RTX 3060 ile nasıl bir ikili olacaklarını az çok kavrarsam ileride yeni bir anakart seçebilirim şimdilik anakart konusunda MSI B450M A PRO Max mı tercih etmeliyim yoksa B450M S2H V2 mi? Sistemdeki SSD kısmında Apacer Panther var panther hakkında bilgim yok ama birkaç yerde F/P olduğunu duydum ama arkadaş 240GB Kingston SSD kullanıyor ve memnun. Sizce bunu Kingston veya farklı bir SSD ile değiştirmeli miyim, son olarak bir de monitör önerisinde bulunabilir misiniz 2300 Max verebileceğim miktar özellikle 23-25 inç, 144 Hz, 1ms olmalı ve TN panel olmamasını istiyorum.
1-anakart hangisi olmalı(B460M S2H V2 mi B460M A PRO Max mi?)
2-SSD değiştirilmeli mi?
3-monitör tavsiyesi 144Hz 1ms 23-25 arası olmalı mümkünse VA veya IPS ekran(AOC olmasın mümkünse)
(Genelde Valorant, LoL, CS:GO) oynarım, nadiren de hikayeli oyunlar oynarım(Witcher 3 wildhunt, AC serisi vs.)
Yardımcı olursanız çok teşekkür ederim. :)

Monitör için bir şey diyemem, ona ayrı konu açarsın.
Lian Li aksine çok bilindik ve premium bir marka, bizdeki CM ve Corsair fanlarını takma ikisine de fark takar marka kalitesinde emin olabilirsin. Asla ve asla Gamepower alma. Asla olmaz.
SSD Apacer kalabilir, bir farkı yok diğerlerinden.
O iki anakartı da dediğim gibi tavsiye etmiyorum, ben olsam hiçbirine R5 3600 takmazdım.

Yeni konular

Geri
Yukarı