İncehesap kargo süreci

mrtgnd011

Hectopat
İncehesap'tan bir ürün getittiriyorum. Gelecek olan ürün başka bir şehirden gelecek. Sitede "kargom nerede" butonuna bastığında beni aras kuryenin sitesine atıyor ve kargoyu aras kurye üzerinden adıma göndermişler. Aras kurye diye bir şeyi daha önce hiç duymamıştım. Araştırdığımda şehir içi çalıştıklarını ve genelde evrak getirdiklerini söylüyorlar. Bir ürünü getirme süreleri minimum 60 dakika, maximum 180 dakikaymış. Bana gelecek ürün başka bir şehirden gelecek. Sorum şu aras kurye şehirler arası taşıma yapıyor mu yoksa başka bir sorun mı var?

Düzeltirler herhalde genelde yurtiçi kargo ile çalışıyor İncehesap benim monitörü kargoya vermişler yurtiçi kargodan mesaj geldi ayın 8'inde teslim edilecektir diye.

İncehesap'tan bir ürün getittiriyorum. Gelecek olan ürün başka bir şehirden gelecek. Sitede "kargom nerede" butonuna bastığında beni aras kuryenin sitesine atıyor ve kargoyu aras kurye üzerinden adıma göndermişler. Aras kurye diye bir şeyi daha önce hiç duymamıştım. Araştırdığımda şehir içi çalıştıklarını ve genelde evrak getirdiklerini söylüyorlar. Bir ürünü getirme süreleri minimum 60 dakika, maximum 180 dakikaymış. Bana gelecek ürün başka bir şehirden gelecek. Sorum şu aras kurye şehirler arası taşıma yapıyor mu yoksa başka bir sorun mı var?

Evet yapıyor diye biliyorum.

Muhtemelen düz bildiğimiz Aras Kargo şehirler arası taşımasını yapıp, şehire geldiğinde ise arabayla dağıtıma çıkarılmak yerine aras kurye yetkilisine teslim edilecektir. Anlattığınızdan böyle olduğu sonucuna varılıyor.

Şehirler arası getiriyor. Bu cuma aynı yerden alışveriş yaptık ürün bu sabah geldi.

Muhtemelen düz bildiğimiz Aras Kargo şehirler arası taşımasını yapıp, şehire geldiğinde ise arabayla dağıtıma çıkarılmak yerine aras kurye yetkilisine teslim edilecektir. Anlattığınızdan böyle olduğu sonucuna varılıyor.
Öyle olduğunu sanmıyorum büyük ihtimalle Aras kargo ile gelir. Ama aklıma takılan ince hesap normalde yurtiçi ile çalışmıyor mu?

Öyle olduğunu sanmıyorum büyük ihtimalle Aras Kargo ile gelir. Ama aklıma takılan ince hesap normalde yurtiçi ile çalışmıyor mu?

Bilmiyorum. :) ben İncehesap'dan henüz alışveriş yapmadım. Ancak büyük firmalar iş yoğunluğuna göre 2-3 farklı kargo firmasında cari açarlar ve bunları kullanırlar. Spariş yoğunluğu ile 2 kargo firmasıyla aynı anda çalışmak zorunlulu doğmuş olabilir.
Malum şimdi müşteriyi asla tatmin edemezsin, bekle yurt içi ile gelecek ama 1 haftaya gelecek desen bu kez neden geç geliyor diye yaygara kopar.
E tamam hemen geliyor ama mecburen Aras'a vermem lazım desen ona yaygara kopar. Yani aksiyon almak da kolay olmuyor.
Sadece ihtimallerden söz ettim size.
Cuma günleri indirimler oluyor ve anlaşmalı oldukları firmanın sonuç olarak 1 acentesi ile çalışıyorlar.

Ürünlerimi incehesap'tan aldığıma bin pişman oldum. Ürünlerime yurtiçi kargo takip linki bırakılmıştı ilk başta ancak takip numarası yoktu. Daha sonra peşine düştüm ve mesaj attım MNG kargoya verildi dediler. Takip numarası attılar. Daha MNG kargo ürünü getirmedi ve şimdi incehesap'a yazdığımda ise monitörün daha kargoya dahi verilmediğini, onu yurtiçi ile göndereceklerini söylüyorlar. 15 günlük gönderim süresi 30 gün olarak güncellenmeli bence. Ürün elimize geçtiğinde iade için kanuni bir hakkımız kalmayacak. Ayıplı ürün gelirse ne yapacağız acaba?

Yeni konular

Geri
Yukarı