İncehesap RTX 3060 sistemler geldi

R5 3600 ile bile ara ara darboğaza uğrayan RTX 3060' ın yeni yol arkadaşı R5 3500...

Ekran kartı da tek fanlı model. İncehesap böyle yamuk sistemler yapmayı seviyor geçen sene de Ryzen 1200 AF ve 1660 Super'li sistem satıyorlardı.

Ekran kartı da tek fanlı model. İncehesap böyle yamuk sistemler yapmayı seviyor geçen sene de Ryzen 1200 AF ve 1660 Super'li sistem satıyorlardı.
Siz diyince sisteme bir detaylıca bakayım dedim. Nereden kısacaklarını, alt kalitede ürün koyacaklarını şaşırmışlar. 11K verdiğin sistemde ki işlemci soğutucu rezil ve değiştiremiyorsun. Sıvı soğutma eklenmesi daha doğru. Kasaya önü mesh yapısından dolayı tahammül edilebilir desek, anakart B450 serisinin en giriş seviyesi. Seçeneklerde göze çarpan değiştirilebilir TUF B450 anakart için 700 liraya yakın para daha cebinden çıkmak zorunda. RAM ve SSD fena değil. Dediğiniz gibi ekran kartının soğutma ve görünüm nezdinde çok kısmışlar. Beğenmedim pek sistemi.

@Mr. Kerem çok kötü bir sistem. Ekran kartı dışındaki parçaların perakende ederi 3500, toptan 3000 TL. Benim anlamadığım bazı Amazon'lara RTX 3060 düşüyor, Türkiye'ye vergisi kargosu dahil 6000 TL'ye gönderiyorlar. Bir de Gaming X gibi üst modellerini. Bizimkiler hazır sisteme koyunca bile fahiş fiyat çekiyor. Kartı yurtdışından indirip kendin toplasan 5600X'li, B550'li sistem çıkarırsın 11-12 bin TL'ye.

@Mr. Kerem çok kötü bir sistem. Ekran kartı dışındaki parçaların perakende ederi 3500, toptan 3000 TL. Benim anlamadığım bazı Amazon'lara RTX 3060 düşüyor, Türkiye'ye vergisi kargosu dahil 6000 TL'ye gönderiyorlar. Bir de Gaming X gibi üst modellerini. Bizimkiler hazır sisteme koyunca bile fahiş fiyat çekiyor. Kartı yurtdışından indirip kendin toplasan 5600X'li, B550'li sistem çıkarırsın 11-12 bin TL'ye.
Haklısınız. Burada 12500 lira ve üzeri RTX 3070 satılırken Amazon' da yaklaşık 15K civarına ki bu dediğime kargo ve vergisi de dahil, i7 10700F - RTX 3070 bulunabiliyordu. Kaldı ki kasasından anakartına kadar iyi kalitede bileşenler kullanılmıştı. Tabi ki biraz şans işi ve kovalamak gerekiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı