Çözüldü İncehesap ve İtopya'da satılan Windows 10 OEM Key yasal mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

311989

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, ınternette satıldığını gördüğüm 10-50 TL arasında Windows Home, Pro OEM Key'leri ile İncehesap, İtopya'da satılan 800-1300 TL arasında satılan Windows 10 Home, Pro OEM Key'leri aynı mı? İncehesap ve İtopya'da satılan Windows 10 Home, Pro OEM Key'ler yasal mı? Almak doğru olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
OEM keyler anakartınıza tanımlanıyor. Format atsanız dahi key girmenize gerek kalmıyor. Üzerine farklı cihazlarda takabilirsiniz. Yeni bir hdd vb. takıp ona format atsanız dahil. 5 TL olması garip ben 3 sene önce 20 ile 30 lira arası almıştım.

Pahalı dediğiniz ürünler atıyorum 5 tane sisteme tanımlama hakkı gibi bir seçenek sunuyordu galiba öyle hatırlıyorum.
OEM keyler anakartınıza tanımlanıyor. Format atsanız dahi key girmenize gerek kalmıyor. Üzerine farklı cihazlarda takabilirsiniz. Yeni bir hdd vb. takıp ona format atsanız dahil. 5 TL olması garip ben 3 sene önce 20 ile 30 lira arası almıştım.

Pahalı dediğiniz ürünler atıyorum 5 tane sisteme tanımlama hakkı gibi bir seçenek sunuyordu galiba öyle hatırlıyorum.

Çözüm
Bildiğim kadarıyla 10-50 TL arasındaki keyler, tek kullanımlık.
Ancak daha pahalı olanları birden fazla kullanabiliyorsunuz.
O ucuz keyler olmasa dünyada orjinal Windows kullanan olmaz zaten. Ben de kullanıyorum, bir sıkıntısını görmedim. Yasal bir sıkıntısı olcağını süşünmüyorum. Format atmadığınız sürece ömür boyu götürür.
Format atarsan da yeniden yazıp kullanabiliyorsun. Kullandığım key 9TL pahalı da değil 😀

Geri
Yukarı