İncehesap'ın yasaklanmasını talep ediyorum

Tüm internetten satış yapan firmalar yasaklansın o halde ya da biraz sabırlı olalım. Normal bir dönemden geçmiyoruz. Memnun kalmadıysanız alışverişinizden yorumunuzu yaparsınız ve tekrar tercih etmezsiniz. Dünyanın sonu değil.
Hocam benim bahsetmek istediğim konu siparişlerin geç kalması değil. Pandemi öncesinde de değindiğim şikayetler çokça vardı.
@Silinen üye Rica etsem konu bağlantısını paylaşabilir misin? Kişisel sayfanda göremiyorum.

@fryzen Sorun şu ki o şikayetlerin yapıldığı siteleri oranlayıp yasaklayacak olursak elimizde bir elin parmakları kadar şirket kalıyor. Yasakla yasakla bitmez, çoğu zaten iade hakkını kabul etmiyor. Para iadesi yapmak için uğraşılması gerekenler de çok fazla var. THH kararını bile kabul etmeyip işi yokuşa süren firmalarla dolu Türkiye piyasası. Zaten çok bariz tokatçılık yoluna giden firmalara burada yasak konuluyor ama bu tür şeyler için yasaklar konulacaksa konu İtopya ve İncehesap'ı da aşar.

Bu tür sitelerden alışveriş yapıp memnun kalmayanlar zaten farklı alternatifler bakarlar. Mesela o tecrübemden sonra asla QP'den "belli bir tarihe kadar yetişmesini" istediğim bir ürün almam.

@HakanCT Her memnun kalan insan "ben çok memnun kaldım" diye yorum yapmaz ama mağdur olan büyük ihtimalle yapar. İşte durum analizini en iyi yapan yorum bu bence.

Hocam benim bahsetmek istediğim konu siparişlerin geç kalması değil. Pandemi öncesinde de değindiğim şikayetler çokça vardı.
@Silinen üye Rica etsem konu bağlantısını paylaşabilir misin? Kişisel sayfanda göremiyorum.
Her firma için şikayet var, dediğim olaya geliyoruz. 1000 kişi alışveriş yapıyor 20 kişi sorun yaşadı diye niye o firma yasaklansın? Her memnun kalan insan "ben çok memnun kaldım" diye yorum yapmaz ama mağdur olan büyük ihtimalle yapar.

Her firmada şikayet olabilir o ayrı konu. Ancak İncehesap hem belirtmeden kutusu açık ürün satıyor (çok örneği var), hem de yasal tüketici haklarını tanımıyor. Hata diye açıklanabilecek durumlar değil bunlar, çözmüyorlar da ayrıca.

@fryzen İşte herkesin tecrübeleri aynı olmuyor. Mesela QP ile yaşadığım olayı anlatayım.

Arkadaşımın doğum gününe 3 hafta varken ona iyi bir mekanik klavye almak için sipariş verdim. 3 hafta çok uzun süre, en fazla 1 haftada zaten elimde olur ve kenarda bekler dedim. Arkadaşımın doğum gününe 1 hafta kaldı ürün ortada yok, iptal etmek istedim işi yokuşa sürdüler. Sipariş geçildi, adınıza gelecek dendi gibi bir sürü şeyle geçiştirdiler. Ben de normalde zorla istediğimi yaptırırım ama 1 hafta daha var, 1-2 günlük iş varsa da vazgeçmiş olmayayım dedim. Sonuçta arkadaşımın doğum günü geldi geçti, arada çok defa ben aradım gene klavye ortada yok. İade istediğim zaman gene işi yokuşa sürdüler derken dövizin fırladığı bir döneme denk geldik. İşte bundan sonrası benim için eğlenceliydi. :D Bu defa bana sattıkları fiyattan klavyeyi vermeleri durumunda zarar edeceklerini fark edip iade teklifini onlar yaptılar. Ben de hayır iade almıyorum dedim, bu sefer döviz farkını işletmemiz gerekiyor dediler. Bu sefer çok net şekilde döviz farkını da vermiyorum, bu sizin sorununuz beni ilgilendirmiyor. Bana sattığınız paraya o klavye ne zaman isterseniz o zaman elime ulaştırılacak bunun başka yolu yok dedim. Zaten klavyeyi alma amacım ortadan kalkmış, siparişin üstünden 3 ay geçmiş ve hediyelik tarafı kalmamış, benim acelem yok isterseniz Dolar 20 TL olunca gönderin umrumda değil dedim. Sonraki hafta klavye elime geldi. :D

Yeni konular

Geri
Yukarı