Oyun hesaplarının satışının yasaklanmasını talep ediyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Korsanda risk olmasa korsan mı oynarsınız, bu hesapları mı alırsınız.

Korsan oynarım. Niye oyunu satın alan birine para vereyim? Ayrıca korsan oyunlarda risk yoktur, sadece güvenli yerlerden indirmeniz lazım. Örneğin: Android oyun club, Oyunindirclub oyunindirvip buralardan indiripte sorun yaşayan birini tanımadım.

Hayır. Hiç parası olmayıp oyunu korsan oynayanların neden aynı kefeye konulmadığını, konuların kapatılıp ceza aldığını tartışıyorum. Banane kim ne yaparsa yapsın. Madem illegal yasak bunun da yasak olması gerektiğini düşünüyorum.

Korsan oyun kullanımını yasaklamıyor technopst sosyal zaten. Sadece bir sorun olursa(ya da korsanla ilgili başka bir şey için(destek vs.)) buraya gelmeyin diyor. Hesap satımında da aynı şeyi uygulayabiliriz isterseniz.

Çoğu çalıntı ya da Plati gibi sitelerden alınıp burda satılma, onlar da çalıntı zaten.
Bunu diyebilmek için çalıntı olduğunu teyit etmek gerek. Mesajımı tam okumamışsınız, mesela orada verdiğim "kendi hesabını satan kişi" örneğinde çalıntılık bir durum yok.

Korsan oyunu crackleyen adam da oyunu satın alıyor. İndirdiğin zaman aynı sistem. Sen burada sadece 1 kişiye para veriyorsun oyunun geliştiricisine değil.

Crackleyen kişi orjinal alsa da crack'ten sonra milyonlarca kişiye yayıyor ama hesap satışında ortak alınmadığı sürece satın alan yine tek kişi. İkince el bir ürünü satmak gibi düşünün.

Kardeşim sana anayasayı mı fırlatayım illa. 🤣
Bak sana link de paylaştım orada bilgisayar programları ve oyunları da yer alıyor.
III – Güzel sanat eserleri: Madde 4 – (Değişik: 7/6/1995 - 4110/2 md.) Güzel sanat eserleri, estetik değere sahip olan; 1. Yağlı ve suluboya tablolar; her türlü resimler, desenler, pasteller, gravürler, güzel yazılar ve tezhipler, kazıma, oyma, kakma veya benzeri usullerle maden, taş, ağaç veya diğer maddelerle çizilen veya tespit edilen eserler, kaligrafi, serigrafi, 2. Heykeller, kabartmalar ve oymalar, 3. Mimarlık eserleri, 4. El işleri ve küçük sanat eserleri, minyatürler ve süsleme sanatı ürünleri ile tekstil, moda tasarımları, 5. Fotoğrafik eserler ve slaytlar, 6. Grafik eserler, 7. Karikatür eserleri, 8. Her türlü tiplemelerdir.

Ben mi körüm? Nerede lütfen söyleyin, gerçekten merak ettim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı