İncehesap'tan alınan PSU 14 gün geçtikten sonra değişim yapılabilir mi?

lebowskia

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba şöyle bir durum var, yeni sistem topladım ve sistem açılmıyor. Anakart ya da PSU'dan şüphelenmiştim ve büyük ihtimal anakarttan. Ben de anakartı yarın servise göndermek için kargoya vereceğim. Ama İncehesap'ta PSU'nun 14 günlük değişim talebi süresi cuma günü bitiyor. Eğer sorun anakartta değil de PSU da ise, 14 gün geçtikten sonra nasıl olacak? Süreç daha çok mu uzayacak, 14 günlük süredeki talebimden ne gibi farkı olacak? 14 günlük sürede direkt mi değişim yapıyorlar? çevremde kimse de yok deneyebileceğim.

PSU'yu güce bağlayıp sisteme bağlamadan şu videodaki şekilde çalıştırıp deneyebilirsiniz:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

PSU'yu güce bağlayıp sisteme bağlamadan şu videodaki şekilde çalıştırıp deneyebilirsiniz:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
evet denedim ve bu yöntemi yaparken düzgün bir şekilde çalışıyor ve fanlar dönüyor bu yüzden yüksek ihtimal anakarttan şüphelendim ama şöyle bir durum var, sistem hiçbirşekilde açılmıyor, anakart çalışmıyor, 13. nesil işlemci (13600k) işlemcim olduğu için bios flash yapmayı denedim, bios flash yaparken fanlara ve kasa rgb'e güç geliyor ama ekran kartı fanı ve rgbler tekleyerek çalışyıor, yani rgbler yanı yanıp sönüyor, (kasa fanları normal dönüyor) ve psu fanı da tekliyor sanırım, ama bu durum bios flash ilk denemelerimde olmuyordu sonradan olmaya başladı. bios flash dışındayken hiçbirşey çalışmıyor. ilk başta bu teklemeleri yapmıyordu sonradan yapmaya başladı. videodaki yönetmi yaparken olmuyor bu durum.

evet denedim ve düzgün bir şekilde çalışıyor ve fanlar dönüyor bu yüzden yüksek ihtimal anakarttan şüphelendim ama şöyle bir durum var, sistem hiçbirşekilde açılmıyor, anakart çalışmıyor, 13. nesil işlemci (13600k) işlemcim olduğu için bios flash yapmayı denedim, bios flash yaparken fanlara ve kasa rgb'e güç geliyor ama ekran kartı fanı ve rgbler tekleyerek çalışyıor, yani rgbler yanı yanıp sönüyor, (kasa fanları normal dönüyor) ve psu fanı da tekliyor sanırım, ama bu durum bios flash ilk denemelerimde olmuyordu sonradan olmaya başladı. bios flash dışındayken hiçbirşey çalışmıyor. ilk başta bu teklemeleri yapmıyordu sonradan yapmaya başladı.
İşlemcinin ekstra güç bağlantısını düzgün taktığınıza emin misiniz hocam? Ben de ilk sistem topladığımda o yüzden açılmamıştı.
Fabrikasyon çıkışlı bir anakartın bozuk olma ihtimali çok düşük büyük ihtimal siz toplarken bir hata yaptınız.
Tüm sistemi atabilir misiniz bir de?

İşlemcinin ekstra güç bağlantısını düzgün taktığınıza emin misiniz hocam? Ben de ilk sistem topladığımda o yüzden açılmamıştı.
Fabrikasyon çıkışlı bir anakartın bozuk olma ihtimali çok düşük büyük ihtimal siz toplarken bir hata yaptınız.
Tüm sistemi atabilir misiniz bir de?
İlk defa topluyorsanız böyle sorunlar düzgün takılmayan herhangi bir şeyden kaynaklı oluyor.
Evet doğru taktığıma eminim, her şeyi denedim ve defalarca kontrol ettim ve araştırdığım için artık bağlantın doğru olduğuna eminim, tabi atayım. Fotoğrafta ikinci işlemci güç bağlantısını çıkarmıştım, normalde taktım.
Bu arada anakartı 2 ay önce sipariş vermiştim ve açtığımda arkasında hafif yapışkanlı bir yüzey vardı, bende normaldir diye çok üstünde durmadım, montajı yaparkende önde bir devrenin altından biraz akıntı olduğunu farkettim, birde flash bios yaparken chipset el değiremeyecek derecede ısınıyor, bunlar anakarta şüphelerimi daha da arttırdı.
bakalım yarın servise göndereceğim ve servisten gelecek sonuca göre düşüneceğim.

50ABA152-6D53-47F7-802A-D1EE107A8756.jpeg
.
326AC85D-7689-4D3E-B53E-41FDED36FD54.jpeg
A1622689-0C6E-451E-A110-55461CFEE905.jpeg

Son düzenleme:
Kasanın Güç tuşunu doğru bağladığından emin misin? Anakart üzerinden kısa devre ettirerek açmayı dene bakalım birde. Nasıl olduğunu bilmiyorsan araştır çok basit. Genelde yanlış bağlantıdan kaynaklanıyor bu tarz durumlar. Sen dediğimi yap bakalım belki kasanın kablolarını yanlış takmışsındır.

Kasanın Güç tuşunu doğru bağladığından emin misin? Anakart üzerinden kısa devre ettirerek açmayı dene bakalım birde. Nasıl olduğunu bilmiyorsan araştır çok basit. Genelde yanlış bağlantıdan kaynaklanıyor bu tarz durumlar. Sen dediğimi yap bakalım belki kasanın kablolarını yanlış takmışsındır.
Teşekkürler, evet doğru bağladığıma eminim, zaten front panel için pine uyan 1 giriş var, diğerlerinide araştırdım ve anakartın kılavuzundan baktım yani doğru bağladım, dediğiniz gibi kısa devre yaptırarak da yapmayı denedim değişen hiçbirşey olmadı.
yani denemediğim pek birşey kalmadı, bağlantıları defalarca kontrol ettim ve ezberledim artık neyin nereye bağlanması gerektiğini, son çare anakartı bugün servise kargoladım bakalım.

Teşekkürler, evet doğru bağladığıma eminim, zaten front panel için pine uyan 1 giriş var, diğerlerinide araştırdım ve anakartın kılavuzundan baktım yani doğru bağladım, dediğiniz gibi kısa devre yaptırarak da yapmayı denedim değişen hiçbirşey olmadı.
yani denemediğim pek birşey kalmadı, bağlantıları defalarca kontrol ettim ve ezberledim artık neyin nereye bağlanması gerektiğini, son çare anakartı bugün servise kargoladım bakalım.
Tek RAM ile denesen ve farklı bir slota taksan? Anakartta arıza Led lambaları olur onlar yanıyor mu hiç açmaya çalıştığında? Dostum bilgisayar işinde arıza bulmak biraz denemekten geçer. Deneyerek bulursun genellikle. Varsa çevrende deneyebileceğin bir arkadaşın git parçaları karıştır dene diyeceğim ama uzun iştir. Hatay'da isen ben sana yardımcı olabilirim.

Tek RAM ile denesen ve farklı bir slota taksan? Anakartta arıza Led lambaları olur onlar yanıyor mu hiç açmaya çalıştığında? Dostum bilgisayar işinde arıza bulmak biraz denemekten geçer. Deneyerek bulursun genellikle. Varsa çevrende deneyebileceğin bir arkadaşın git parçaları karıştır dene diyeceğim ama uzun iştir. Hatay'da isen ben sana yardımcı olabilirim.
Teşekkür ederim düşünmeniz yeter, Eskişehirdeyim malesef, çevremde masaüstü kullanan kimse yok, evet farklı slot ve tek ram de denedim, zaten normalde anakartın kılavuzunda önerilen sıralamada yerleştirdim ramleri, hayır anakart üzerinde hiçbir ışık yannmıyor, hiçbir şekilde çalışmıyor, sadece bios flash yaparken fanlar, rgb ve, anakartta cpu ışığı kırmızı yanıyor, birde bios ışığı, ama o da sonradan yukarda anlattığım gibi değişik bir şekilde yanıp sönmeye başladı bios flash yaparken, bios flash dışında hiçbirşekilde çalışmıyor anakart.

geçtiğimiz bütün hafta boyunca işten gelip yatana kadar onunla uğraştım ve artık yapabileceğim birşey kalmayınca servise gönderim anakartı. umarım yanılmamışımdır sorun anakartta çıkar ve psu servis falan uğraşmam daha bakalım.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı