Işık sızması olan monitör de 14 gün geçtikten sonra iade olur mu?

brkatl06

Hectopat
Yer
Ankara Keçiören
Daha fazla  
Meslek
Miras yiyici
Merhaba yaklaşık 16 gün önce Hepsiburada üzerinden " AOC 23.8 24G2ZU" monitörü satın aldım. Monitörün sağ taraflarında ışık sızması olduğunu fark ettim.
Hepsiburada 14 gün dolduğu ve ürün açıldığı için iade yapamayacaklarını söyledi. Ürünü açmadan arızalı olup olmadığını nasıl anlayabilirdim? 2 günle hakkımı kayıp mı ettim? Eğer iade edebilirsem süreç nasıl işliyor yaşayan oldu mu?

Merhaba yaklaşık 16 gün önce Hepsiburada üzerinden " AOC 23.8 24G2zu" monitörü satın aldım. Monitörün sağ taraflarında ışık sızması olduğunu fark ettim.
Hepsiburada 14 gün dolduğu ve ürün açıldığı için iade yapamayacaklarını söyledi. Ürünü açmadan arızalı olup olmadığını nasıl anlayabilirdim? 2 günle hakkımı kayıp mı ettim? Eğer iade edebilirsem süreç nasıl işliyor yaşayan oldu mu?

Arkadaşım yakın tarihli 3/4 monitör satın aldı hepsini açtı ve kullandı ölü pixel olduğu için aynı şekil sarıp sarmaladı ve geri gönderdi hiçbir firmada sorun çıkmadı. Ama iade için yasal süreyi aşmışsınız. Ve maalesef çoğu monitörde ışık sızması var ben olmayan görmedim daha.

Hepsiburada maalesef sorun yaratıyor yasal süre içerinde iade edebilirsiniz ama yok açıldı yok şu yok bu gibi sorunlar çıkartırlarsa hatalı kusurlu ürün sattıkları belirt direk olarak tüketici haklarına başvur aide almazlarsa süreç uzar ama eninde sonunda almak zorunda kalırlar 14 gün koşulsuz iade kusurlu ürünlerde durum farklı monitörü ilk aldığım günden beri varsa bu kusurlu ürüne satmaya girer ama kullanım sürecinde çıktıysa garanti ile uğraşırsın bu gibi ürünlerde onarım olmadığı için onlarda değişim yapmak zorunda kalırlar.

Ayıplı ürünlerde ilk 6 ay içerisinde iade hakkınız mevcut. Ürünün kusursuz olduğunun ispatı satıcıya aittir.

Satıcıya durumu anlatarak iade talep edebilirsiniz, kabul etmezse THH'ye başvurabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı