İncehesap'tan alınan PSU 14 gün geçtikten sonra değişim yapılabilir mi?

Teşekkür ederim düşünmeniz yeter, Eskişehirdeyim malesef, çevremde masaüstü kullanan kimse yok, evet farklı slot ve tek ram de denedim, zaten normalde anakartın kılavuzunda önerilen sıralamada yerleştirdim ramleri, hayır anakart üzerinde hiçbir ışık yannmıyor, hiçbir şekilde çalışmıyor, sadece bios flash yaparken fanlar, rgb ve, anakartta cpu ışığı kırmızı yanıyor, birde bios ışığı, ama o da sonradan yukarda anlattığım gibi değişik bir şekilde yanıp sönmeye başladı bios flash yaparken, bios flash dışında hiçbirşekilde çalışmıyor anakart.

geçtiğimiz bütün hafta boyunca işten gelip yatana kadar onunla uğraştım ve artık yapabileceğim birşey kalmayınca servise gönderim anakartı. umarım yanılmamışımdır sorun anakartta çıkar ve psu servis falan uğraşmam daha bakalım.
PSU sıkıntılı olsa anakart hiç çalışmazdı diye düşünüyorum. Anakarta enerji geliyor çünkü. Anakartta olabilir hatta işlemcide bile olabilir. Sıkıntı ya anakartta yada işlemcide diye düşünüyorum. Ekran kartsız Onboard denedin mi?

PSU sıkıntılı olsa anakart hiç çalışmazdı diye düşünüyorum. Anakarta enerji geliyor çünkü. Anakartta olabilir hatta işlemcide bile olabilir. Sıkıntı ya anakartta yada işlemcide diye düşünüyorum. Ekran kartsız Onboard denedin mi?
evet o şekilde de denedim sonuç aynı, umarım işlemcide değildir, görünürde sağlam gözüküyor, işemci zor bozulacak birşey diyorlar genelde ama bilmiyorum, bakalım servisten ne sonuç çıkacak.

Son düzenleme:
servis bugün anakartımı teslim aldı ve teslim aldıklarına dair takip arıza numarası aradılar (servispoint) baktım ve Görünüm/Teslimat Durumu kısmında işlemci soket pinlerinde hasar vardır yazıyor, güncel durumu inceleniyor yazıyor daha, gönderirken işlemci pinlerini özellikle kontrol etmiştim ve hasar falan yoktu, sapasağlamdı, acaba formaliteden mi yazdılar böyle teslim alır almaz? anlamadım, umarım kullanıcı hatası deyip ücret talep etmezler, 2 aylık anakart

Servis bugün anakartımı teslim aldı ve teslim aldıklarına dair takip arıza numarası aradılar (ServisPoint) baktım ve Görünüm/Teslimat durumu kısmında işlemci soket pinlerinde hasar vardır yazıyor, güncel durumu inceleniyor yazıyor daha, gönderirken işlemci pinlerini özellikle kontrol etmiştim ve hasar falan yoktu, sapasağlamdı, acaba formaliteden mi yazdılar böyle teslim alır almaz? Anlamadım, umarım kullanıcı hatası deyip ücret talep etmezler, 2 aylık anakart.

Kullanıcı hatası var deyip para talep ederler dostum.

anakart gerçekten sorunluymuş, servis cuma günü mail attı, iade ya da değişim diye seçenek sundular, değişim istedim, sanırım değişim belgesi gönderecekler, pazartesiye kaldı o.

Bu arada anakartı satıcı hepsiburada olarak almıştım, o zamana değişim süreci sıkıntılı olmaz değil mi? değişim talebinde falan sıkıntı çıkarırlar mı? ya da onaylamaları ne kadar sürer?

hepsiburada satıcısından aldığım için değişim süreci sıkıntısız ve çabuk olur diye umuyorum.

Sorununun çözüldüğüne sevindim dostum. Değişim raporunu satıcıya göndereceksin o kadar. Rapor geldiğinde telefon ile iletişime geç mutlaka. Canlı yardım cart curt öyle şeylere bulaşma. Böyle sonuçlanan olaylara konu sahibinin geri dönüş yapmasını seviyorum.

Sorununun çözüldüğüne sevindim dostum. Değişim raporunu satıcıya göndereceksin o kadar. Rapor geldiğinde telefon ile iletişime geç mutlaka. Canlı yardım cart curt öyle şeylere bulaşma. Böyle sonuçlanan olaylara konu sahibinin geri dönüş yapmasını seviyorum.
Teşekkür ederim, ben de sevindim, raporu satıcıya gönderdikten sonra hepsiburadayı arayacağım o zaman.

Yeni konular

Geri
Yukarı