[İnceleme] ASUS VA229HR monitör

1-2 ay kadar önce İncehesap Gaming gecesinden 600TL'ye almıştım :). 1080P, 75Hz, 5ms, IPS panel, 1.5 Watt stereo hoparlörü olan güzel bir monitör.
Açma kapama, menü, aşağı yukarı tuşları sağ aşağı tarafta.
Menüsü zengin. Manzara, sinema, oyun, okuma, karanlık oda vb. modları var. Mavi ışık filtresi için 5 düzey var. Her monitördeki gibi parlaklık, kontrast, renk sıcaklığı ayarları var. Ayrıca istediğiniz gibi ekrana (yine menüden) Crosshair, timer ve FPS sayacı ekleyebiliyorsunuz.
İki tane görüntü girişi (bir tane de kulaklık çıkışı) var, biri HDMI biri VGA. Kutudan sadece VGA kablosu çıkıyor, bence HDMI kablosu da çıkmalıydı :D
Çerçevesi ince lakin öndeki camın hepsi ekran değil, ekran biraz daha küçük yani kenarlarda boşluklar kalıyor ilk fotoğrafta görüldüğü gibi.
Son olarak da hoparlörleri yazayım :D Hoparlörler vasat, telefon hoparlörü bile bunlardan daha iyi olabilir. Bas, tiz hiç hissedilmiyor zaten de ses de çok cansız. İdarelik kullanılır ama ileride düzgün bir hoparlör veya kulaklık almanızı tavsiye ederim :)
Aklıma başka bir şey gelmiyor, umarım güzel anlatabilmişimdir :) Tozları için kusura bakmayın :D

20200707_160448.jpg

20200707_160551.jpg

O mesajı açıp okusaydın, altındaki gereksiz mesajı almayacaktın :D
O uyarıyı da şu yüzden aldım, bence ufak bir fark (5FPS) dedim (bazılarına göre bu fark büyük galiba) kızgın ve haha attılar. En sonunda dayanamadım size yardım etmeye çalışanda kabahat olarak değiştirdim mesajı.

Yeni konular

Geri
Yukarı