İndirme Hızı Arttı Ama Ping Değerleri Değişmedi?

Melih ALBAYRAK

Hectopat
Makaleler
1
Selamlar arkadaşlar. CS:GO’da ping sorunu yaşamaktan bıktım artık. Eskiden 16 Mbps indirme 1 Mbps yükleme hızına sahiptim ve pingim 80 ile 90 arasında değişirdi. Şu an 75 Mbps indirme 4 Mbps yükleme hızına sahibim. Fakat pingim hala 80 ile 85 arasında arada 70’e düşüyor. Pingim rekabetçi maçlarında ama basit eğlencede falan asla 85 altını görmüyor.
Ben pingim düşsün biraz diye özellikle geçtim 4 Mbps yükleme hızı olan VDSL paketine ama düşe düşe 5 ms ping düşüşü oldu.
Bina içi kabloda sorun yok CAT 6.
Modem yeni ASUS AC750.
Bağlantıyı CAT 6 kablo ile modeme direk bağlıyım.
Hat değerlerim çok iyi 75 indirme hızında bile SNR değerim 30 db. Hat zayıflamasıda çok iyi 5 ile 7 arasında bir DB değerinde.
Oyun ayarlarından maksimum kabul edilebilir ping 65.

Son düzenleyen: Moderatör:
İndirme hızınızla ping değerlerinin alakası yoktur. Almanya'da sizle aynı hızı alan birisi 20 ping alabilir. Altyapı kaliteniz ve sunucuyla aranızdaki mesafeyle ilgili.
Ben zaten indirme hızı ile ilgilidir demedim. Upload hızı ile dedim. Şimdi benim upload hızım 0.5 MBPS olsaydı bu pingi alamayacaktım. Benim söylediğim şu başka şehirde daha kötü bir internet ile benden düşün pinge sahip kişiler gördüm bunlar öyle İstanbulda falan yaşayan kişilerde değildi.
İndirme hızı ile ping arasında bir bağlantı yoktur.
Ben zaten var demedim.

Ben zaten indirme hızı ile ilgilidir demedim. Upload hızı ile dedim. Şimdi benim upload hızım 0.5 MBPS olsaydı bu pingi alamayacaktım.
İndirme ve yükleme, yani internet hızınızla alakası yok dedim. Gidin 100 Mbps yükleme hızı alın ve ping değerlerinizi paylaşın. Merakla bekliyoruz. Sunucu sizin yakınınızda değilse nasıl düşük ping almayı bekliyorsunuz? Almanya'daki adam sunucu evinin yanında diye böyle bir ping alıyor. CS:GO sunucuları Türkiye'de mi? Hayır değil. LoL gir 30 ping alırsın (TR sunucusunda) çünkü Türkiye'de sunucu. Bu kadar basit.

İndirme ve yükleme, yani internet hızınızla alakası yok dedim. Gidin 100 Mbps yükleme hızı alın ve ping değerlerinizi paylaşın. Merakla bekliyoruz. Sunucu sizin yakınınızda değilse nasıl düşük ping almayı bekliyorsunuz? Almanya'daki adam sunucu evinin yanında diye böyle bir ping alıyor. CS:GO sunucuları Türkiye'de mi? Hayır değil. LoL gir 30 ping alırsın (TR sunucusunda) çünkü Türkiye'de sunucu. Bu kadar basit.
Niye Almanya'dan örnek veriyorsun? Türkiye'de sunucu olmadığını ben de biliyorum. Sen bana şunu söyle Hatay'da Ya da Niğde gibi iki şehirde yaşayan iki kişi benden nasıl daha düşük ping alıyor olabilir? Adamın 8 Mbps indirme, 0.6 yükleme hızı var altyapı desen bu hıza bakarsak berbat. Sen hala tutturmuşsun Almanya'dan 100 Mbps’den örnek veriyorsun. Ben de biliyorum hız ile alakasının olmadığını.

Niye Almanya'dan örnek veriyorsun? Türkiye'de sunucu olmadığını ben de biliyorum. Sen bana şunu söyle Hatay'da Ya da Niğde gibi iki şehirde yaşayan iki kişi benden nasıl daha düşük ping alıyor olabilir? Adamın 8 Mbps indirme, 0.6 yükleme hızı var altyapı desen bu hıza bakarsak berbat. Sen hala tutturmuşsun Almanya'dan 100 Mbps’den örnek veriyorsun. Ben de biliyorum hız ile alakasının olmadığını.
Hatayda yaşıyorum altyapılar falan gayet iyi. 50 mbps indirme 5 mbps yükleme alıyorum. Pingim 60-70 arası. Ping senin sunucuya olan uzaklığınla ilgili.

Ben zaten indirme hızı ile ilgilidir demedim. Upload hızı ile dedim. Şimdi benim upload hızım 0.5 MBPS olsaydı bu pingi alamayacaktım. Benim söylediğim şu başka şehirde daha kötü bir internet ile benden düşün pinge sahip kişiler gördüm bunlar öyle İstanbulda falan yaşayan kişilerde değildi.

Ben zaten var demedim.
Upload hızınız ile pingin alakası yok, downloa hızınızlada pingin alakası yok. Demek ki Hatayda ve Niğdede bulunan ve sizden daha iyi ping değerlerine sahip olanlar, onların bağlı olduğu santrale mesafeleri, sizin bağlı olduğunuz santrale mesafenizden daha kısa. Bunun daha öte izahı yok arkadaşım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı