İndirme hızı düşüyor

yigitcancelik

Zeptopat
Daha fazla  
Google üzerinden veya Steam üzerinden herhangi bir şey indirmeye çalıştığımda en başta 3MB/s bir hız alıyorum 1-2 s geçmeden 100KB/s 'lere, 5-10 saniye sonra da 50B/s'lere düşmeye başlıyor. 30 saniye civarında süre geçtikten sonra tekrar 2.5-3MB/s ye ulaşıyor. Speedtest'te indirme hızım 30-40Mbps çıkıyor, 8'e bölsek 3.5-5MB/s eder. Oyunlardaki pingim ise gayet güzel 30-40 civarında çoğu oyunda. Bunu neden yaşıyorum? Yani aslında internet hızım çok kötü değilken ve speedtest'e göre indirme hızım da gayet idealken neden indirme hızım böyle delice düşüyor. Ekte indirme hızının grafiğini göstereyim. Teşekkürler.

Dosya Ekleri

• technopat.png
    technopat.png
    184,8 KB · Görüntüleme: 52
@Felty bulunduğum şehrin indirme konumunda ama zaten sadece Steam'den bir şey indirince olmuyor. Genel olarak her şeyi indirirken yaşıyorum bu problemi. İnternet sağlayıcımın trafik yoğunluğundan da kaynaklanamayacağını düşünüyorum çünkü çok periyodik bir şekilde yükselip düşüyor.

@Felty bulunduğum şehrin indirme konumunda ama zaten sadece Steam'den bir şey indirince olmuyor. Genel olarak her şeyi indirirken yaşıyorum bu problemi. İnternet sağlayıcımın trafik yoğunluğundan da kaynaklanamayacağını düşünüyorum çünkü çok periyodik bir şekilde yükselip düşüyor.

DNS adresinizi değiştirmeyi deneyebilirsiniz. Bir de telefondan bir şey indirmeyi deneyin acaba sorun PC'de mi yoksa internette mi anlamış oluruz. Olmadı müşteri hizmetlerini aramanız gerekir.

@Felty Telefondan indirdiğimde bir sorun olmuyor 1 dakika geçmeden 60 MB'a yakın indirme oldu. Ne anlamamız lazım buradan?
DNS adresi değiştirdiğimde yine aynı sorunu yaşadım. Kısa bir süre önce modemle ilgili bi problem var diyip modemi değiştirmişlerdi.

Son düzenleme:
@Felty telefondan indirdiğimde bir sorun olmuyor 1 dakika geçmeden 60 MB'a yakın indirme oldu. Ne anlamamız lazım buradan?
DNS adresi değiştirdiğimde yine aynı sorunu yaşadım. Kısa bir süre önce modemle ilgili bir problem var deyip modemi değiştirmişlerdi.

Buradan sorunun internet mi yoksa bilgisayar mı olduğunu anlamış oldum. Belli ki bilgisayarda bir şey var. Eğer kabloyla bağlıysanız onu değiştirip bir de deneyin tabii elinizde fazladan Ethernet kablosu varsa. Ayrıca Windows'un ayarlarından ağ ayarlarını sıfırlamayı deneyin belki düzelir.

Geri
Yukarı