İndirme hızı düşüyor

Tekinogluu

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Serbest
Selam arkadaşlar, 1-2 gündür Steam Epic Games gibi uygulamalarda indirme yaparken 9MB/snden 4MB/sn falan düşüyor aynı sorun ekran kartını güncellerken de oldu internetlerde mi problem var sadece benim internetim de mi anlayamadım. Kullandığım firma Türk Telekom. Birkaç yere baktım ama tatmin edici bir cevap alamadım yardımcı olursanız sevinirim.

Dosya Ekleri

• resim_2022-11-17_130049405.png
    resim_2022-11-17_130049405.png
    25,2 KB · Görüntüleme: 31
Selam arkadaşlar, 1-2 gündür Steam Epic Games gibi uygulamalarda indirme yaparken 9MB/snden 4MB/sn falan düşüyor aynı sorun ekran kartını güncellerken de oldu internetlerde mi problem var sadece benim internetim de mi anlayamadım. Kullandığım firma Türk Telekom. Birkaç yere baktım ama tatmin edici bir cevap alamadım yardımcı olursanız sevinirim.
O sorun aslında serverlarda sizde değil, Steam arayüzünde Steam yazısına basarak ayarlara girin, ordan da indirmeler indirme bölgesi İstanbul'sa İzmir veya Ankara'ya alın. Sorununuz çözülecektir. Yine aynı sorun olursa tekrarlıyorum, sorun Steam serverlarında sizde değil. Epic konusunda bir bilgim yok. Ekran kartından bir şey olacağını düşünmüyorum.

O sorun aslında serverlarda sizde değil, Steam arayüzünde Steam yazısına basarak ayarlara girin, oradan da indirmeler indirme bölgesi İstanbul'sa İzmir veya Ankara'ya alın. Sorununuz çözülecektir. Yine aynı sorun olursa tekrarlıyorum, sorun Steam serverlarında sizde değil. Epic konusunda bir bilgim yok. Ekran kartından bir şey olacağını düşünmüyorum.

Onu da denedim frankfurta geçtim Berlin'e geçtim 2-3 dakika 9 ile indiriyorum sonra tekrar aynı hocam.

1668680101701.png

Batman indirmesinde bende de aynı dediğin sorun oluyor. Nedeni şu olduğunu düşünüyorum eski veya çok kullanılmayan oyunların indirme hızlarının sorunlu olduğu yönde.

CS:GO şuan da dün fortnite indirdim
Akşamları denediniz mi akşamları genellikle sorun yaşamazsınız.

O sorun aslında serverlarda sizde değil, Steam arayüzünde Steam yazısına basarak ayarlara girin, ordan da indirmeler indirme bölgesi İstanbul'sa İzmir veya Ankara'ya alın. Sorununuz çözülecektir. Yine aynı sorun olursa tekrarlıyorum, sorun Steam serverlarında sizde değil. Epic konusunda bir bilgim yok. Ekran kartından bir şey olacağını düşünmüyorum.
Comnet kullanıyorum bende neden düşmüyor? Serverlarda falan sorun yok, TT sorunlu.

Comnet kullanıyorum bende neden düşmüyor? Serverlarda falan sorun yok, TT sorunlu.

Alakası yok. Steam hız kısıtı yapıyor bunu en iyi bilen TurkNet GigaFiber kullanıcılarıdır. Epic Games'te 500 Mbps download çekerken Steam de 250/300 Mbps'ye kadar düştüğü oluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı