İndirme hızı düşüyor

cihomeq

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, benim kullandığım internetin indirme hızı normalde 2Mbps ve test yaptığım zamanda 2Mbps çıkıyor ama indirme işlemine başladığım zaman indirme hızı 200Kbps 300Kbps aralarında gidip geliyor. Sebebini bilen birisi yardımcı olursa sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, benim kullandığım internetin indirme hızı normalde 2Mbps ve test yaptığım zamanda 2Mbps çıkıyor ama indirme işlemine başladığım zaman indirme hızı 200Kbps 300Kbps aralarında gidip geliyor. Sebebini bilen birisi yardımcı olursa sevinirim.

O hız ne hocam öyle int paketimi var upload olmasın o?

İndirme yaptığınız sunucuya göre değişkenlik gösterebilir bu durum. Farklı bir kaynaktan indirmeyi denediniz mi? 2 Mbps ile maksimum 254 KB/s. dosya indirebilirsiniz. Sunucu bu hızda dosya indirmeyi destekliyorsa(veya çok meşgul değilse) bir indirme yöneticisi ile deneyebilirsiniz. Genelde bu tarz programlar dosyayı olabilecek en yüksek hızda indirmeye zorlar.

SüperBox var hocam evde, arkadaşın dediği hızları veriyor. Upload'dan söz etmiyorum bile.

İndirme yaptığınız sunucuya göre değişkenlik gösterebilir bu durum. Farklı bir kaynaktan indirmeyi denediniz mi? 2 Mbps ile maksimum 254 KB/s. dosya indirebilirsiniz. Sunucu bu hızda dosya indirmeyi destekliyorsa(veya çok meşgul değilse) bir indirme yöneticisi ile deneyebilirsiniz. Genelde bu tarz programlar dosyayı olabilecek en yüksek hızda indirmeye zorlar.

Superbox var hocam evde, arkadaşın dediği hızları veriyor. Upload'dan söz etmiyorum bile.

Biz yeni taşındık taşınmadan önce Steam de saniyede 2MB indiriyordu bulunduğum yerin alt yapısı ile ilgili olabilir mi?

Hayır download hızı.

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    3,8 KB · Görüntüleme: 22
Biz yeni taşındık taşınmadan önce Steam de saniyede 2MB indiriyordu bulunduğum yerin alt yapısı ile ilgili olabilir mi?

Hayır download hızı.
Taşınmadan önce 16 Mbps olduğunu belirtmişsiniz. En azından Steam indirme hızı o şekildeymiş. Sabit internet kullanıyorsanız eğer servis sağlayıcı firmayı arayıp durumu bildirin derim. Öncelikle bulunduğunuz adrese ilişkin altyapı ve dahilinde hız sorgulaması yapın. Alabileceğiniz hız daha yüksek görünüyorsa kesinlikle firma ile iletişime geçin. Sabit internette aldığınız paket ve altyapı durumu, taşınabilir internette de çekim gücü, paket içeriği ve o bölgedeki kullanım yoğunluğu hızınızı etkiler.

Geri
Yukarı