İndirme yaparken 60 GB alan 1 GB'a düştü

Umut Yaş

Decapat
Daha fazla  
Dün gece Torrent'te oyun inerken PC'yi açık bıraktım arkada indi. 60GB alan boştu sabah baktım 1GB'a kadar düşmüş. Uygulama da inmiş uygulamayı sildim şu an 17GB alan gözüküyor normalde Torrent dosyası silinmiş 60 70 küsur alan boş olmalı. Nasıl düzeltebilirim?

Düzeldi nedense. Xbox Games adlı bir klasör buldum. Yerel diskte içerisinde iki klasör vardı. İçlerinde 2 GB 3GB dosyalar vardı. Klasörleri sildim 70 GB yer açıldı ama neden böyle olduğunu bilmiyorum ve 2 GB falan daha silinmedi. Silemiyorum da. Nasıl silebilirim? Veya neden oldu bu?
Bilen yardımcı olabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kimse sana babanın hayrına oyun vermiyor çoğu korsan oyun sitesini gördüm eskiden yaptığım şeyin bilgisayara ne kadar zararlı olduğunu o zaman anladım.
Sözde herkesin örnek gösterdiği sitelerin indirmenizi yaptıktan 5 dakika sonra neler ekran kartına nasıl bir yük bindiriyor biliyor musun? Ne yaptığını bilemezsin dostum.

babamı falan karıştırmazsan sevinirim öncelikle. Dediğin şey de yanlış çünkü onlar zaten para kazanıyor web sitelerinden ve reklamlardan donatelerden vs.+ virüslü bir dosya olsaydı itibarları düşerdi ve sitelerinden para kazanmayı bırakırlardı. Sen bence korsan oyun nedir nasıl yapılır hiçbir fikrin yok biraz daha öğrenip gelmeni istiyorum.

Donanımarşiv vb. forumlarda yıllardır en çok önerilen siteyi kullanırım fakat şunu unutma dostum kimse sana hayrına oyun vermiyor bugün sıkıntısı görmezsin ertesi gün görmezsin daha sonrasında fark edersin millet enayi gibi sana bedava oyun vermiyor site ne kadar güvenilir olursa olsun sonuçta bedava olan bir şey eninde sonunda bir kusuru çıkacaktır.

Millet enayi gibi bana oyun vermiyor derken? Bütün bilinir yayıncılara zaten insanlar çorbada tuzum olsun diyerek bağış yapıyorlar ve iyi bir gelir elde ediyorlar. Fi****, d*** gibi repacklerin Reddit sayfalarında ya da kendi sitelerinde dolaşırsan bunu görebilirsin. Ayrıca günümüzde oyun "kırmak" gayet kolay bir şey, adamların yaptığı tek şey 5 dakikada oyunu kırıp Steam'den dosyaları çekip birleştirip yayımlamak. Böyle günlerce, haftalarca süren bir mesai değil yani. Biz hobi olarak nasıl burada mesaj yazıyorsak adamlarda onu yapıyor. Tabii yabancı diliniz yeterli değilse, önceden söylediğiniz gibi bilgisiz Türk kaynaklarına güvenip indirme yaparsanız sıkıntı yaşamazsınız.

Daha bir iki ay önce güvenilir bir sitede(içinde yüz binlerce oyun olan) bir yayıncı oyun dosyasına mining dosyaları eklediği tespit edildi ve bu tespit oyun yayınladıktan 30 dakika sonra yapıldı. Anında dosya kaldırıldı, adamın önceden yüklediği bütün dosyalar virüs olup olmadığına bakılmadan kaldırıldı ve o mining dosyalarının olduğu yerler sayfa sayfa rehberle paylaşılıp kullanıcılar tarafından silinmesi sağlandı. 2 aydır da site durmadan kullanıcılardan özür diliyor. Evet ama hiç güvenilir değil...

Edit: Kesinlikle korsan kullanımı övmüyorum ama kimse Autocad için ayda 3000 tl ödememi beklemesin.

Millet enayi gibi bana oyun vermiyor derken? Bütün bilinir yayıncılara zaten insanlar çorbada tuzum olsun diyerek bağış yapıyorlar ve iyi bir gelir elde ediyorlar. Fi****, d*** gibi repacklerin Reddit sayfalarında ya da kendi sitelerinde dolaşırsan bunu görebilirsin. Ayrıca günümüzde oyun "kırmak" gayet kolay bir şey, adamların yaptığı tek şey 5 dakikada oyunu kırıp Steam'den dosyaları çekip birleştirip yayımlamak. Böyle günlerce, haftalarca süren bir mesai değil yani. Biz hobi olarak nasıl burada mesaj yazıyorsak adamlarda onu yapıyor. Tabii yabancı diliniz yeterli değilse, önceden söylediğiniz gibi bilgisiz Türk kaynaklarına güvenip indirme yaparsanız sıkıntı yaşamazsınız.

Daha bir iki ay önce güvenilir bir sitede(içinde yüz binlerce oyun olan) bir yayıncı oyun dosyasına mining dosyaları eklediği tespit edildi ve bu tespit oyun yayınladıktan 30 dakika sonra yapıldı. Anında dosya kaldırıldı, adamın önceden yüklediği bütün dosyalar virüs olup olmadığına bakılmadan kaldırıldı ve o mining dosyalarının olduğu yerler sayfa sayfa rehberle paylaşılıp kullanıcılar tarafından silinmesi sağlandı. 2 aydır da site durmadan kullanıcılardan özür diliyor. Evet ama hiç güvenilir değil...

Edit: Kesinlikle korsan kullanımı övmüyorum ama kimse AutoCAD için ayda 3000 TL ödememi beklemesin.

Ağzınıza sağlık cidden korsan alın demiyoruz tabi orijinal alnımalı alınabiliyorsa. Ama konu korsan da olsa yanlış bilgilerle konuşmak yanlış

Kimse sana babanın hayrına oyun vermiyor çoğu korsan oyun sitesini gördüm eskiden yaptığım şeyin bilgisayara ne kadar zararlı olduğunu o zaman anladım.
Sözde herkesin örnek gösterdiği sitelerin indirmenizi yaptıktan 5 dakika sonra neler ekran kartına nasıl bir yük bindiriyor biliyor musun? Ne yaptığını bilemezsin dostum.

Bir şeyden haberiniz yok konuşuyorsunuz yav :D
Torrent de belirli gruplar oyunu kırıyor ve zaten adamlar bunu sitelerinden yayınladıkları zaman siteyi milyonlarca kişi ziyaret ediyor yanlara koydukları reklamlarla bit. Ly gibi sistemlerle parayı kırıyorlar.
Tabii orijinal oyun almak en mantıklısı korsana destek yok. Ama dediğiniz tam bir saçmalık.

Edit: Kesinlikle korsan kullanımı övmüyorum ama kimse AutoCAD için ayda 3000 TL ödememi beklemesin.

Bilgisayarlarımız gerçekten pahalı aletler korsan nereden indirirsen indir zararlıdır ve bu pahalı aletleri sırf 3-5 oyun fazla indirmek için ömrünü kısaltmak veya formata mecbur bırakmak gerçekten yanlış bulduğum bir davranış. Bahsettiğin mining olayından ve o güvenilir siteden haberim var dostum bende zaten hep oradan indirirdim ama virüs bulaştı bir başka arkadaşım Windows'tan ban yedi yani dostum ne kadar güvenilir olursa olsun şu an görmüyorsun ama ileride görürsün bir zararını he Türkiye'de oyun fiyatlarından dolayı çoğu kişi korsan kullanıyor desteklemiyorum çünkü pirinç yapacağım diye evdeki bulgurdan olursunuz ama fiyatlar malum maalesef.

Bir şeyden haberiniz yok konuşuyorsunuz yav :D
Torrent de belirli gruplar oyunu kırıyor ve zaten adamlar bunu sitelerinden yayınladıkları zaman siteyi milyonlarca kişi ziyaret ediyor yanlara koydukları reklamlarla bit. Ly gibi sistemlerle parayı kırıyorlar.
Tabii orijinal oyun almak en mantıklısı korsana destek yok. Ama dediğiniz tam bir saçmalık.

Torrent'de zamanında bende oyun crackledim ve Torrent oyun indirme sitelerinden birinde moderatörlük yaptım haberim olmadığıını söylüyorsunuz ama merak etmeyin benim haberim var bazı şeylerden.

Dosya Ekleri

• 1694248631785.png
    1694248631785.png
    98,3 KB · Görüntüleme: 10
Bilgisayarlarımız gerçekten pahalı aletler korsan nereden indirirsen indir zararlıdır ve bu pahalı aletleri sırf 3-5 oyun fazla indirmek için ömrünü kısaltmak veya formata mecbur bırakmak gerçekten yanlış bulduğum bir davranış. Bahsettiğin mining olayından ve o güvenilir siteden haberim var dostum bende zaten hep oradan indirirdim ama virüs bulaştı bir başka arkadaşım Windows'tan ban yedi yani dostum ne kadar güvenilir olursa olsun şu an görmüyorsun ama ileride görürsün bir zararını he Türkiye'de oyun fiyatlarından dolayı çoğu kişi korsan kullanıyor desteklemiyorum çünkü pirinç yapacağım diye evdeki bulgurdan olursunuz ama fiyatlar malum maalesef.

Torrent'de zamanında bende oyun crackledim ve Torrent oyun indirme sitelerinden birinde moderatörlük yaptım haberim olmadığıını söylüyorsunuz ama merak etmeyin benim haberim var bazı şeylerden.

Modertörlük yapıpta virüs yemek?
İyiymiş :D

Dosya ekide arkadaşın güvenilir bir korsan siteden The Last of Us indirince hesabından atılan mesaj.

Modertörlük yapıpta virüs yemek?
İyiymiş :D

Moderatörlük yapıyorsan zaten çoğu site sana virüsü gönderir file dosyasının içine atarsın çok fazla bilgiye gerek yok bu konularda.

Attığın ekran görüntüsünün alakası ne? Ayrıca Windows'tan ban yemek diye bir şey yok. Israrla söylüyorum virüs olmayan korsan oyunlar zararlı falan değildir neyi zararlı olacak? Korsan oyunlardaki dosyalar ile Steam'den indirdiğin oyundaki dosyalar aynı dosyalar, bakkaldan pirinç alınca zehirleniyorsun da aynı pirinci marketten alınca bir şey olmuyor mu bunu mu demek istiyorsunuz?

Edit: Ne kadar bilgisiz olduğunuzu paylaştığınız SS'den anladım daha da cevap vermeyeceğim. Cidden bot hesaplar ile spam olarak herkese atılan steam mesajlarını korsan ile ilişkilendirmişsiniz. İyi günler.

Korsan indirirsen tabii ki de belirli bir alanı virüs kaplıyacak silinmemesi normal baştan Torrent üzerinden silerken Torrent ve veriyi sile basman lazımdı ya da hiç uğraşma format at bir daha da korsan oyun indirme.
Mahalle bilgisayarcısından mı aldın bu bilgileri? 😂 4 yaşımdan beri korsan oynuyorum ve 11 yaşımdan beri korsan indiriyorum 1 kez bile virüs bulaşmadı.Ne yaptığımı az çok biliyorum çünkü.

Sonra neden One Piece fanlarıyla dalga geçiyorsunuz oluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı