İndirme yaparken internet hızının düşmesi normal mi?

mortalxx

Centipat
TurkNet kullanıyorum ve kullandığım paket 35 Mbps bende ADSL modem olduğundan dolayı maksimum kullanabildiğim 16 Mbps oluyor. Bu durum tamamen benimle alakalı fakat indirme yaparken pingin inanılmaz derece yükselmesi indirme ve yükleme hızlarının bu denli düşmesi normal bir durum mudur? Şu an sosyale girmek istediğimde bile en az 3 5 dk beklemem gerekiyor ki siteye giriş yapabilsin.

normal.png

indirme varken.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Normal, çünkü o test sitesi sizin göremediğiniz bir tane dosyayı indiriyor arka planda indirme açık olduğu için yavaş indiriyor ve hızınız az çıkıyor. Test yaparken tüm sekmeleri kapatın, kablosuza hiçbir cihaz bağlı olmasın vs. demelerinin sebebi o.

Normal müşteri hizmetleri ne yapacak daha az mı düşürtecek?
Konudan bağımsız fakat bir şey sormak istiyorum; Şuanda RTX 2080S kullanıyorum ve imzana bakılırsa sen de RTX 3080 kullanıyorsun. Ben de yakın zamanda RTX 3080'e veya RTX 3090'a geçmeyi planlıyorum, acaba kart nasıl, geçmeye değer mi? Kart ile alakalı yaşadığın hiç bir sorun var mı? Şimdiden teşekkürler.

@KaanRobert Hocam herhangi bir sıkıntı yaşamadım bu zamana kadar benim sistemimi güncellemem gerektiği için tercih ettim 2070S kullanıyordum ondan da memnundum 3080 e geçtiğinizde oyunları yüksek ayarlarda açtığınızda 2070S kadar zorlanmıyor fakat sırf oyun ya da güncel ekran kartı için bu geçiş yapılır mı tartışılır.
Fakat illa geçecekseniz geçin derim gayet güzel kart.

@KaanRobert Hocam herhangi bir sıkıntı yaşamadım bu zamana kadar benim sistemimi güncellemem gerektiği için tercih ettim 2070S kullanıyordum ondan da memnundum 3080 e geçtiğinizde oyunları yüksek ayarlarda açtığınızda 2070S kadar zorlanmıyor fakat sırf oyun ya da güncel ekran kartı için bu geçiş yapılır mı tartışılır.
Fakat illa geçecekseniz geçin derim gayet güzel kart.
Teşekkür ederim cevap verdiğiniz için. Evet oyun oynuyorum fakat asıl ekran kartımı yenilemek istemem Cad programlarını kullanıyor olmam.

@KaanRobert Cad gibi grafik tasarım uygulamaları kullanıyorsanız ve kartı yenileyecekseniz sizin kesinlikle işinizi görür pişman olmazsınız hocam.
Rica ederim ne demek.

Geri
Yukarı