İndirme yaparken sistem donuyor

ineffablefishy

Hectopat
Steam üzerinden oyun indirirken bilgisayarım takılıyor, imleçim sekiyor, CPU kullanımım %30'lara falan çıkıyor ve çok rahatsız edici bir hal almaya başladı. Bilgisayarda gezemez oldum resmen.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende HDD ye kuruyorum oyunları hemde çok eski HDD ve 5400 RPM. Windows bende de SSD ye kurulu fakat sizde ki gibi bir sorun olmuyor.

Oyun açıkken HDD'nin olduğu kısımdan bir ses geliyor. Metal bir parçayı metal bir yüzeye sürersiniz ya öyle bir ses sanki fan sürtüyormuş gibi.

Aynı ses bende de var HDD'nin içindeki okuyucu kısım döndüğü için. Bu bahsettiğiniz donma indirme esnasında mı oluyor yoksa indirmeden önce ki depolama da yer ayrılıyor esnasında mı?

Steam üzerinden oyun indirirken bilgisayarım takılıyor, imleçim sekiyor, CPU kullanımım %30'lara falan çıkıyor ve çok rahatsız edici bir hal almaya başladı. Bilgisayarda gezemez oldum resmen.

Bu sorun benim arkadaşın bilgisayarında da vardı. Senin sorununa ek olarak bizde kasayı hafif yerinden oynattın mı PC donuyordu. Kablo kontrollerini sök tak yaptık sorun çözülmüştü.

Yeni konular

Geri
Yukarı