Infinityfree XenForo script sonucu forum askıya alınır mı?

S. Çakır

Hectopat
Yer
Erzurum
Daha fazla  
Az önce 3 saattir uğraştığımız XenForo forumumuz suspend yedi. Sorun hosting firmasından mı, yoksa kullandığımız XenForo scriptinden mi kaynaklanıyor?
Kullandığımız hosting: Infinityfree.

Son düzenleyen: Moderatör:
Buradaki bilginin neresi yanlış? Nulled içeriğe hiçbir hosting izin vermez. Xenforo nulled kurarsanız hosting tespit edip suspend verir. Siz o içeriği silmeden de kalkmaz.

Gayet de yanlış bilgi var hocam. Nulled kullanan bir çok forum var herhangi bir şey olmuyor. Hosting firmalarının böyle bir engeli yok. 150 binden fazla kullanıcısı olan forum bile nulled kulanıyor.

Gayet de yanlış bilgi var hocam. Nulled kullanan bir çok forum var herhangi bir şey olmuyor. Hosting firmalarının böyle bir engeli yok. 150 binden fazla kullanıcısı olan forum bile nulled kulanıyor.
Direkt olarak kiralama yapıyorlar çünkü. Hosting hizmeti kullanmıyorlar, VDS üzerine kuranlar bile oluyor. 150 binden fazla kullanıcısı varsa gidip kendi sunucusunu da kiralayabilir zaten. :D

Direkt olarak kiralama yapıyorlar çünkü. Hosting hizmeti kullanmıyorlar, VDS üzerine kuranlar bile oluyor. 150 binden fazla kullanıcısı varsa gidip kendi sunucusunu da kiralayabilir zaten. :D

Burada komik olan bir durum yok :) Gidip kendiniz kurarak deneyebilirsiniz. Böyle bir şey görmedim ben.
Korsan sürümlere firmaların herhangi bir müdahalesini görmedim. Müdahale eden firma var mıdır belki vardır ancak ben daha denk gelmedim.

Burada komik olan bir durum yok :) Gidip kendiniz kurarak deneyebilirsiniz. Böyle bir şey görmedim ben.
Korsan sürümlere firmaların herhangi bir müdahalesini görmedim. Müdahale eden firma var mıdır belki vardır ancak ben daha denk gelmedim.
Denemediğin ya da bilmediğin şeylerde yorum yapman doğru değil.

Test amaçlı denemiş birisi olarak ve bu işlerin nasıl yürüdüğünü bilen birisi olarak yorum yapan birisine gelip "yanlış bilgi" deyip sonradan "denemediğim" demeniz komik olan durum.

Hosting firmaları korsan içeriğe izin vermezler. Müdahale eden binlerce firma var, çünkü onlarda da sıkıntı çıkartıyor bu korsan içerikler. Korsan kullanacak adam da gidip normal hosting kiralamaz zaten, ayrıca 150 binden fazla kullanıcısı olan bir forum için XenForo almak çerez parası gibi olur. :) Neyse uzatmaya gerek yok, konu sapmasın.

Denemediğin ya da bilmediğin şeylerde yorum yapman doğru değil.

Test amaçlı denemiş birisi olarak ve bu işlerin nasıl yürüdüğünü bilen birisi olarak yorum yapan birisine gelip "yanlış bilgi" deyip sonradan "denemediğim" demeniz komik olan durum.

Hosting firmaları korsan içeriğe izin vermezler. Müdahale eden binlerce firma var, çünkü onlarda da sıkıntı çıkartıyor bu korsan içerikler. Korsan kullanacak adam da gidip normal hosting kiralamaz zaten, ayrıca 150 binden fazla kullanıcısı olan bir forum için XenForo almak çerez parası gibi olur. :)

Korsan Xenfero sürümünü 6 aydan fazla kullandım. Firma ismi vermeyeceğim.
Bilmediğim bir şey hakkında yorum yapmıyorum :) Bende biliyorum bir şeyler. Sizin o işle ilgilenmiş olmanız her şeyi bildiğiniz anlamına gelmez. "infinity free" ücretsiz hosting veriyor. Xenfero dosyaları kullanımı vs. infinity free ücretsiz kotasını dolduruyor. Bu yüzden de suspend yemiş arkadaş.

Nulled sürümleri barındıran siteler hosting tarafından kapatılıyor. Bununla kalmıyor XenForo tarafı, eğer XenForo ekibi nulled XenForo yüklü bir site bulursa öncelikle site sahibine mail ile ulaşıp tatlı dille siteyi kapatmasını istiyor. Eğer kapatmaz ise yasal yollara başvuruluyor.

Nulled sürümleri barındıran siteler hosting tarafından kapatılıyor. Bununla kalmıyor XenForo tarafı, eğer XenForo ekibi nulled XenForo yüklü bir site bulursa öncelikle site sahibine mail ile ulaşıp tatlı dille siteyi kapatmasını istiyor. Eğer kapatmaz ise yasal yollara başvuruluyor.

Xenfero şirketi tarafından zaten yasak kullanılması. Hosting firmalarının böyle bir müdahalesine ben denk gelmedim. Çoğu forum sitesi nulled kullanıyor.

Xenfero şirketi tarafından zaten yasak kullanılması. Hosting firmalarının böyle bir müdahalesine ben denk gelmedim. Çoğu forum sitesi nulled kullanıyor.
Hala inatla kabul etmemeni anlamıyorum. Çoğu hosting de budurum geçerli ki XenForo, nulled içeriğe karşı özel bir savaş veriyor zaten. Senin denk gelmemen olayın gerçekliğini değiştirmiyor. "Xenfero" diye de bir şey yok. :D

Ayrıca 30 kere söyledim son kez bir daha söyleyeyim. VDS ile büyütüp sonradan satın alan forumlar olabiliyor. Hostingler nulled içeriğe izin vermez.

Yeni konular

Geri
Yukarı