İngiliz Dili ve Edebiyatı okunur mu?

Kaiser Sama

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar İngiliz Dili ve Edebiyatı okunur mu? İstanbul içinde devlet kazanmaya çalışacağım ama büyük ihtimal kazanamam az bir süre kaldı o yüzden ya özelde okumayı düşünüyorum ya da Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesinde. Bölüm hakkında ve üniversiteler hakkında fikirleriniz neler?

Hocam eğer kitap okumayı (İngilizce) seviyorsanız tercih edeceğiniz bir bölüm. Çünkü bazı sınavlarınız kalın kalın kitaplardan sorumlu tutulacak. Bu sene o bölüm için formasyon şansı da verildi yani 3. ve 4. senenizde formasyon alarak Öğretmen ünvanıyla da mezun olabilirsiniz. Eğer zorlanacağınız bir bölüm gibi görünüyorsa Mütercim Tercümanlık ya da İngilizce Öğretmenliği önerebilirim.

Sevdiğiniz her bölüm okunur. Zaten severek yaparsanız her şey olur👍

Son düzenleyen: Moderatör:
Üstüne iyi bir MBA programından yüksek lisans yaparsanız, kurumsal şirketlerde işe girme ihtimaliniz var. Olmazsa öğretmenlik tezsiz yüksek lisans programı ile öğretmenlik yapma ihtimaliniz var, tercümanlık yapabilme ihtimaliniz var. Eğer öğrenci değişim programlarına katılırsanız daha da iyi olur. Bölümde aktif olup olmamanıza bağlı yapabileceğiniz bir sürü iş var.

Hocam eğer kitap okumayı (İngilizce) seviyorsanız tercih edeceğiniz bir bölüm. Çünkü bazı sınavlarınız kalın kalın kitaplardan sorumlu tutulacak. Bu sene o bölüm için formasyon şansı da verildi yani 3. ve 4. senenizde formasyon alarak Öğretmen ünvanıyla da mezun olabilirsiniz. Eğer zorlanacağınız bir bölüm gibi görünüyorsa Mütercim Tercümanlık ya da İngilizce Öğretmenliği önerebilirim.
2022 mezunuyum ve hedefim İngilizce Öğretmenliğiydi herhangi bir üniversitede, ve tutturabildim. Ama eğer tutturamayacak bir sıralamam olsaydı Mütercim Tercümanlık alternatif bir bölüm olarak aklımdaydı. İngiliz Dili ve Edebiyatı hiç aklıma sokmadım çünkü bu iki bölümden daha zor. Ama zor olduğuna bakmayın, eğer istediğiniz bir bölüm ise isteyerek her şeyi başarabilirsiniz.

Hocam eğer kitap okumayı (İngilizce) seviyorsanız tercih edeceğiniz bir bölüm. Çünkü bazı sınavlarınız kalın kalın kitaplardan sorumlu tutulacak. Bu sene o bölüm için formasyon şansı da verildi yani 3. ve 4. senenizde formasyon alarak öğretmen ünvanıyla da mezun olabilirsiniz. Eğer zorlanacağınız bir bölüm gibi görünüyorsa mütercim tercümanlık ya da İngilizce öğretmenliği önerebilirim.

Konu ile alakasız ama spor yöneticiliği okursam formasyon alıp beden öğretmenliği yapabiliyor muyum?

Tercümanlık ilk aklımda olan ancak hangi özel üniversiteler iyi bilmiyorum ve netleri daha yüksek geldi aslında onu istiyorum. Nasıl yollar izleyebilirim? Dil edebiyattan mı okumalıyım yoksa tercümanlık için öneriniz var mı?

bu iki bölümden daha zor
Evet koca koca kitaplar okuyacağım büyük ihtimalle çok başım ağrıyacak ama ne yapmam gerektiğini de bilmiyorum kafam çok karışıyor.

Geri
Yukarı