İngilizce en verimli şekilde nasıl öğrenilir?

YYoo

Zeptopat
Daha fazla  
İngilizce en verimli şekilde nasıl öğrenilir?
En iyi metot nedir, ezberlenmeli mi ezberlenmemeli mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
İngilizceyi en verimli bir şekilde öğrenmek istiyorsan kesinlikle kursa gitmelisin ben ilk gittiğimde okulda öğrettikleri İngilizce mi demiştim sorunun cevabına gelirsem bir konuya çok kafa yorduktan sonra ister istemez öğreniyorsun.

Teorik eğitimle bir yere kadar gelirsin. Pratik yapabileceğin birilerini bulman şart. Bunu ister arkadaşların vasıtasıyla ister kursa giderek istersen de nette yabancılarla iletişim kurabileceğin mecralar üzerinden yapabilirsin.

İngilizceyi en verimli bir şekilde öğrenmek istiyorsan kesinlikle kursa gitmelisin ben ilk gittiğimde okulda öğrettikleri İngilizce mi demiştim sorunun cevabına gelirsem bir konuya çok kafa yorduktan sonra ister istemez öğreniyorsun.
Kurs derken kurstan kastınız nedir ?
Fiziksel olarak ingilizce kurs mu ? Yoksa udemy bulunan kurslar mı ?
Fiziksel kurslar yani yüz yüze olan kursların fiyatları ortalama ne kadardır ?
Teorik eğitimle bir yere kadar gelirsin. Pratik yapabileceğin birilerini bulman şart. Bunu ister arkadaşların vasıtasıyla ister kursa giderek istersen de nette yabancılarla iletişim kurabileceğin mecralar üzerinden yapabilirsin.
Ya aslında şey öğrendiklerimi şöyle yapıyorum ben, Şuan harflerin telaffuzundayım örnek olarak şöyle yapıyorum : Araç plakalarını, Tabeladaki harfleri tek tek ayırıyorum ve ingilizce telaffuzunu yapıyorum örnek :

Kebabcı : Key - İ - Bi - Ey - Bi - Si - Ay böyle yapıyorum ne kadar etkili tartışılır fakat, Ek olarakta her nesneyi gördüğümde ingilizcesini biliyor isem aklımdan ingilizcesini söylüyorum bazen kendi kendime ingilizce konuşmayı deniyorum anlatırken utandım :D :D :D

Kurs derken kurstan kastınız nedir?
Fiziksel olarak İngilizce kurs mu? Yoksa Udemy bulunan kurslar mı?
Fiziksel kurslar yani yüz yüze olan kursların fiyatları ortalama ne kadardır?

Ya aslında şey öğrendiklerimi şöyle yapıyorum ben, şu an harflerin telaffuzundayım örnek olarak şöyle yapıyorum: Araç plakalarını, tabeladaki harfleri tek tek ayırıyorum ve İngilizce telaffuzunu yapıyorum örnek:

Kebabcı: Key - i - bir - ey - bir - si - ay böyle yapıyorum ne kadar etkili tartışılır fakat, ek olarak da her nesneyi gördüğümde ingilizcesini biliyor isem aklımdan ingilizcesini söylüyorum bazen kendi kendime İngilizce konuşmayı deniyorum anlatırken utandım :D :D :D

Kastım normalde ilk başta yüz yüze başlamıştım ondan sonra pandemi dolayısıyla uzaktana geçtik hangisi işine geliyorsa tabii.

Bence konuşarak öğrenmek daha hızlı ve pratik oluyor. Online ortamlarda dünyadaki insanlarla iletişim kurup konuşmaya calismak daha etkili.

Geri
Yukarı