İngilizce Geliştirme

Ahmet Akbulut

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
İngilizce nasıl geliştirilir? Okuma, yazma ve anlama konusunda pek bir sorunum yok ama grammer kısmından epey düşük bir seviyede olduğumu düşünüyorum. İngilizcemi nasıl seri bir şekilde geliştiririm?

O zaman şöyle düzelteyim :D Dil anlatım kısmı zamanlar falan filan :D Onları da hallediyorum ama akılda kalmıyor :D
Zamanları öğrenmek sıkıntı değil.Çok sıkıntı olan grammer konuları var.Ezbere bilmen gereken prepositionlar var hngi fiilden sonra ne geliyor infinitive var hangi fiilden sonra to hanisinden sonra ing geliyor veya phrasal verbler var ezbere bilmek gerekenler.Bunlar çok sıkıntı konular valla. + olarak kelime bilmeden de hiçbirşey olmuyor

Zamanları öğrenmek sıkıntı değil.Çok sıkıntı olan grammer konuları var.Ezbere bilmen gereken prepositionlar var hngi fiilden sonra ne geliyor infinitive var hangi fiilden sonra to hanisinden sonra ing geliyor veya phrasal verbler var ezbere bilmek gerekenler.Bunlar çok sıkıntı konular valla. + olarak kelime bilmeden de hiçbirşey olmuyor

Aynen kafa karıştıran birçok şey var o yüzden sıkıntı çekiyorum :D Ayrıca evet kelime darcığı İngilizce için çok önemli hergün yeni yeni kelimeler öğrenmeye çalışıyorum o yüzden.

İngilizce bilen veya merakı olan biriyle iletişim kurmaya çalışabilirsiniz. Sosyal medyadan yabancı kişilerle sohbet edebilirsiniz. Yabancı dizilerin ve oyunların da çok etkisi var. Önüne çıkan bilmediğin kelimeleri speaking yaparken kullanmaya - cümle içinde kullanmaya- çalış. Grammari de ezberle yut ve İngiltere'de yaşamaya hazırsın :)

Yabancılarla sohbet et, eğer maddi olarak imkanın varsa ingilizce konuşan bir ülkeye gidebilirsin. Bir çok yolu var ingilizce öğrenmenin kurslara gidebilirsin, kitaplardan öğrenebilirsin vb. Oyunlar sana sadece kelime verir o da çok fazla değil, film izlemek çok daha iyi olucaktır.

Sent from my C6903 using Technopat Sosyal mobile app

Bilgiler için teşekkürler. Zaten dizilerden veya şarkılardan dinleyerek cümleleri çıkartabiliyorum. Zaten şuan ki İngilizcem de oyunlardan falan gelme bir İngilizce :D Yurt dışını düşünüyorum imkanım var gibi. Yani kursta burada o kadar parayı verene kadar o paraya biraz daha ekleme yapar yurt dışına giderim diye düşünüyorum.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı