İngilizce geliştirmek için neler yapılmalı?

Neverchanges

Hectopat
Makaleler
5
Daha fazla  
İyi günler, 15 yaşındayım. Haziranda 16 yaşıma gireceğim ve gelecekteki yapmak istediğim meslek ve gezmek istediğim ülkeler için İngilizcemi geliştirmek istiyorum.
Gayet net bi şekilde yazılanları okuyup çevirebiliyorum, sadece konuşmada zorluk çekiyorum çünkü çevremde konuşabiliceğim, beraber pratik yapabiliceğim birisi yok.

İyi günler, 15 yaşındayım. Haziran'da 16 yaşıma gireceğim ve gelecekteki yapmak istediğim meslek ve gezmek istediğim ülkeler için ingilizcemi geliştirmek istiyorum.
Gayet net bir şekilde yazılanları okuyup çevirebiliyorum, sadece konuşmada zorluk çekiyorum çünkü çevremde konuşabiliceğim, beraber pratik yapabiliceğim birisi yok.

Film/Dizi izleyin ve kendi kendinize diyalog kurun, karşınızda birisi varmış gibi konuşun.

Sevdiğin İngilizce şarkıları çevirip sürekli dinle. Konuşma açısından en azından dinleyerek gelişme imkanı sağlar çünkü kelimelerin okunuşuna aşina olursun. Şarkıyla beraber sen de söyle.Hem de sevdiğin şarkılar olunca sürekliliği sağlayabilirsin, hemen bıkıp bırakmazsın.

Birileriyle konuş, bol bol konuş. Oyunlarda yabancı arkadaşlar edin, onlarla konuş. Ben önceden Japonca için Hello Pal diye bir uygulama kullanıyordum. Hala varsa oradan İngilizce konuşan arkadaş edin, Whatsapp vb. uygulamalar aracılığıyla araşın.

Hocam okudunuz mu adamın yazdıklarını?
Ee ne var. Konuşmadan konuşması nasıl gelişecek. Yarım yamalakta olsa konuşarak düzgün konuşmayı öğrenecek. Çevresinde konuşacak kimse yok demiş, yoksa çevresinden uzakta arayacak. Sanki bizim karşı komşu İngilizdi. Oyunda tanıştığımız Kanadalıyla, aplikasyondan bulduğumuz elin Filipinlisiyle vs vs. ile konuşarak geliştirdik. İmkan yoksa imkan yaratmasını bileceksin. La benim daha resmini bile görmediğim ama en az ayda bir kez telefonda görüştüğüm Japon arkadaşım var. Görende 80lerde yaşıyoruzda, imkanı olmayan adam İngilizce öğrenebilmek için gazete eklerinde verilen İngilizce kitaplara muhtaç sanacak.

Son düzenleme:
İyi günler, 15 yaşındayım. Haziran'da 16 yaşıma gireceğim ve gelecekteki yapmak istediğim meslek ve gezmek istediğim ülkeler için ingilizcemi geliştirmek istiyorum.
Gayet net bir şekilde yazılanları okuyup çevirebiliyorum, sadece konuşmada zorluk çekiyorum çünkü çevremde konuşabiliceğim, beraber pratik yapabiliceğim birisi yok.

Eğer bilgisayarın varsa, Valorant indir ve yabancı sunucuya gir (örneğin Frankfurt) ve oradaki adamlarla yabancı şekilde konuş hem oyun oyna hem öğren mantığı.

Yeni konular

Geri
Yukarı