İngilizce kelime ezberlenip dizi izlenerek İngilizce öğrenilebilir mi?

Alperen1453

Kilopat
Daha fazla  
Ben İngilizce öğrenmek istiyorum. Az çok araştıdım ve şu tavsiye bana biraz mantıklı geldi. İngilizce öğrenmek için önce tüm kelimeler anlamlarıya ezberlenmeli ve sonra bir müddet İngilizce altyazılı dizi vakti geldiğinde ise İngilizce altyazısız dizi izlemek. Her ne kadar bu yöntem bana mantıklı gelse de ben İngilizce bilen birisi değilim. Yani öğreneceğim derken eziyet çekmek istemiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kendim çok ingilizce bilmiyorum. B1 seviyesinde. Fakat şunu anladım ki sadece ders görerek ingilizce öğrenilmiyor. Demek istediğim 2 saat Amerikalı biriyle konuştum. Her türlü derdini anlatabiliyorsun. Tabiki kelime bilgin kadar. Yani grammer düşünmüyorsun. İşte will'de ing yok gibi felan. Adam bana go WC dedi. Türkiye de olsan ve desen yuhlarlar seni. :) Ben de okey dedim. Durum bundan ibaret. Sadece kelime önemli tabi.

Kendim çok ingilizce bilmiyorum. B1 seviyesinde. Fakat şunu anladım ki sadece ders görerek ingilizce öğrenilmiyor. Demek istediğim 2 saat Amerikalı biriyle konuştum. Her türlü derdini anlatabiliyorsun. Tabiki kelime bilgin kadar. Yani grammer düşünmüyorsun. İşte will'de ing yok gibi felan. Adam bana go WC dedi. Türkiye de olsan ve desen yuhlarlar seni. :) Ben de okey dedim. Durum bundan ibaret. Sadece kelime önemli tabi.
Kelimeyi bilmek kadar kelimelerden cümle kurmakta önemli mesela türkçede bir cümlenin başlangıçla bitiş kelimelerinin yerini değiştirten anlam ne kadar da bozulur. Hem ben biraz profesyonel düzeyde ingilizce konuşmak istiyorum.
Ortanın üstünde ingilizcem var. 4-5 dizi bitirdim altyazılı pek bir faydasının olduğunu düşünmüyorum.
Ama sizin ortalama bi ingilizceniz var ama benim ingilizcem sıfır.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı