İngilizce konuşma sınavında kopya çekmek disiplinlik midir?

Muhammedbrex281

Hectopat
Geçen İngilizce dinleme sınavında kopya çektim. Gerçi herkes çekti de ben mal gibi ortada kaldım. Şimdi de diyor ki seni disipline vereceğim. Altı üstü dinleme sınavı bu kadar abartmasina gerek yoktu. Hocayla da aram iyidir. Adam saf birisi ama niye öyle oldu anlamadım ki dinleme sınavı da 15 puan getirisi olan bir sınav. 0 verdi zaten de ileride disiplin yüzünden KYK'ya almazlarsa sorun olur. Zaten geliri çok çok düşük olan bir aileyiz, kıt kanat yaşıyoruz. Ne yapmam lazim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocanla aran iyiyse gözünü korkutmak için söylemiştir. Sen yinede boş bulduğunda yanına git özür dile gönlünü al. Dediğim gibi aran iyiyse birşey olmaz. Kopyadan disipline gidilirmi öyle bir kural varmı bilmiyorum.

Geçen İngilizce dinleme sınavında kopya çektim. Gerçi herkes çekti de ben mal gibi ortada kaldım. Şimdi de diyor ki seni disipline vereceğim. Altı üstü dinleme sınavı bu kadar abartmasina gerek yoktu. Hocayla da aram iyidir. Adam saf birisi ama niye öyle oldu anlamadım ki dinleme sınavı da 15 puan getirisi olan bir sınav. 0 verdi zaten de ileride disiplin yüzünden KYK'ya almazlarsa sorun olur. Zaten geliri çok çok düşük olan bir aileyiz, kıt kanat yaşıyoruz. Ne yapmam lazim?

Öncelikle zaten herkes yaptı ben de yapayım diye bir şey yok. Yaptığınız çok ahlaksızca. Ben 10 alacağımı bildiğim sınavdan bile rahatlıkla kopya çekebilecek durumdayken çekmediğimi hatırlıyorum. Olayın KYK'ya giremeyecek kadar ileri gideceğini düşünmüyorum.

Başlıkta konuşma yazıyor?

Başlıkta konuşma yazıyor?
pardon yeni gördüm dinleme olucak o 15 25 sınav puanı değerindedir

Hocanla aran iyiyse gözünü korkutmak için söylemiştir. Sen yine de boş bulduğunda yanına git özür dile gönlünü al. Dediğim gibi aran iyiyse bir şey olmaz. Kopyadan disipline gidilir mi öyle bir kural var mı bilmiyorum.

Hocanın yanına gittim adam bir şeyler dedi bende pişmanım hocam hatamı kabul ediyorum 0 girebilirsiniz kabulum ama disiplin konusunda tekrar düşünmenizi istiyorum ileride sorun çıkmasını istemiyorum dedim. O da bakacağım dedi bilmiyorum galiba sınıf hocasıyla falan konusucak. Daha önce çok kopya verdim çektim. Dinleme sınavını puanı az diye umursamadigim icin çektim. Normal şartlarda kopya pek çekmiyorum. İyi bir liseden sayısal için vasatın üstü olan bu liseye geldim.

Öncelikle zaten herkes yaptı ben de yapayım diye bir şey yok. Yaptığınız çok ahlaksızca. Ben 10 alacağımı bildiğim sınavdan bile rahatlıkla kopya çekebilecek durumdayken çekmediğimi hatırlıyorum. Olayın KYK'ya giremeyecek kadar ileri gideceğini düşünmüyorum.
Ahlak kısmını tartışmayi istemiyorum. Ben teraziyi dengeliyorum sadece. Herkes kopya çektiği yerde benim de hakkimin yenilmemesi için dengeyi bu şekilde kurdum. Yakalanmamin tek sebepi yanımda oturan kızın kıpır kıpır benim kopya kağıtlarımi millete dagitmasiydi. İkincisi ben normal sınavlarda kopya çeken birisi değilim. Bu sınav 15 yada 25 sınav puanı sayıliyor. Bu ders içi için yapılan quiz sınavları gibi bişey. Abartmaniz biraz garip. Kopya yasaksa herkes adam akıllı denetimini yapsın özel okullarda ve başka okullarda kopya çok fazla. Olay burda yakalanip yakalanmamak.

Son düzenleme:
Ben çalışarak Laptop alıyorum ama başkaları çalıyor bende dengelemek için laptop çaldım. Hem sadece ucuz bir laptop pahalı olsa yapmazdım(!)

Ben çalışarak Laptop alıyorum ama başkaları çalıyor bende dengelemek için laptop çaldım. Hem sadece ucuz bir laptop pahalı olsa yapmazdım(!)
Onunla bunu bir tutamazsın aynı örnekler değil kopya çekerek kimseyi bir zarara uğratmiyor ve kul hakkına girmiyorum.

Güncelleme: Hoca affetti ama kopya çekeceğini düşündüğüm son kişiydin dedi şimdi gerçekten pişmanlık duydum değersiz bir sınav için kopya cekmemek lazim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı