10. sınıf Almanca sınavında kopya çekerken yakalanmak

hellMorty

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba ben 10.sınıf öğrencisiyim, bugün 2.yazılı Almanca sınavı vardı ufak bir kağıda kopya yazmıştım ve gözetmen hoca bunu gördü kağıdı ve sınav kağıdımı aldı. Almanca dersim sözlü olsun ders performansım olsun gayet iyi şu anda neler olur yardımcı olur musunuz?

Arkadaşlar merhaba ben 10.sınıf öğrencisiyim, bugün 2.yazılı Almanca sınavı vardı ufak bir kağıda kopya yazmıştım ve gözetmen hoca bunu gördü kağıdı ve sınav kağıdımı aldı. Almanca dersim sözlü olsun ders performansım olsun gayet iyi şu anda neler olur yardımcı olur musunuz?
E okula K olarak girilir. Hocanın gözünden düşersin bu da sözlünü etkiler.

Büyük ihtimalle 0 verirler. Disiplinlikte olma ihtimaliniz var ama ondan anca kınama çıkar. Tek dersten kalsanız bile sorumluluğa kalmadan geçiyorsunuz sıkıntı yapmayın.

Hoca insaflı ise girmedi veya 0 yazar, değilse disipline kadar gidebilirsin. Hocaya bağlı bence.

Hocam Almanca gibi bir dersten ne ihtiyaç duydunuz da kopya çektiniz? Anlamıyorum şu kopya muhabbetini. Ya zaten sözlün iyiyse neden tehlikeye atıyorsunuz kendinizi?

Arkadaşın olayının aynısı bana da oldu ancak ben kopya çekmedim. Arkadaşlar ben de 10.sınıfım ve ilk sınavım 99. Sınava girdim 10-15.dakikada sağ ön sıramda oturan başka 10.sınıf kağıdını teslim ederken kopya kağıdını sırama koydu ve gitti. Ben de ilk ne olduğunu anlamadım kağıdı elime aldım. Açmama kalmadan 5 saniye geçti gözetmen geldi ve kağıdımı alıp idareye verdi. Durumu sınav hocasına açıkladım ve idareye girdiyse şuan benlik bir şey yok rehberlik hocasındadır kağıdın onlar karar verir dedi disiplin olayına. Şöyle bir durumda var, sınav kelebek sistemi olduğu için yanımdaki öğrenciyi tanımıyorum ancak o da kağıdın benim olmadığına şahit. Kopya kağıdını bana veren çocukla konuşmaya çalıştığımdada neden böyle birşey yaptığına dair yardıma ihtiyacın var gibi duruyordu dedi. Ancak çocukla hiçbir iletişimim olmadı. Sonra koridorda istemesen kağıdı elinin tersiyle iterdin diye bağırdı. Ben rehberlik hocasına konuşmaya çağırınca bütün olayı anlatacağım ama çocuk kağıdı vermedim diye yalan söyleyecek gibi duruyor. Bu durumda ben herhangi bir işlem görür müyüm, tavsiyeleriniz nelerdir?

Geri
Yukarı