İngilizce mühendislik vs Türkçe mühendislik

yokbedahaneler

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. YKS'de 30 bin sıralama yaptım. Şu an hocaların ve ailemin tıp diş ısrarına rağmen mühendislik alanlarına yönelmeyi istiyorum ancak kafamı kurcalayan bir şey var. Yıldız teknik gibi güzel üniversitelerde tutan Türkçe bölümlerde okumak mı yoksa biraz daha orta sınıf denilecek üniversitelerde İngilizce okumak mı? Fikirlerinizi bekliyorum.

Ingilizce’yi ayrıca halledebilirsin ama asla bölümde görmen gibi olmaz. Hazırlık + bölümde sürekli İngilizceye maruz kalmak 2-3 yılda çok üst seviye bir İngilizce sahibi olmanı sağlayabilir. Aynı seviyeye gelmek kendi başına daha uğraştırıcı ve zor olur. Bir de hazırlık okumak bence güzel bir şey. Üniversite sınavından sonra 1 yıl kafanı dinlemene olanak sağlıyor. Yine de orta seviye gideceğin üniversiteyi de söylersen daha iyi olur.

İngilizce bölüm okumanızı şiddetle tavsiye ederim, mühendislik bölümleri ve İngilizce terimleri birbirlerinden ayrılamaz bir bütündür, ayrıca günümüzdeki büyük şirketler genelde İngilizceyi iyi bilen elemanlara öncelik veriyorlar. Meslek hayatınız için size bir artı katar. Üstüne de mümkünse İngilizce sertifika veren kurslar alıp o dalda kendinizi daha da geliştirmeniz sizin için çok büyük bir artı olur.

Ingilizce’yi ayrıca halledebilirsin ama asla bölümde görmen gibi olmaz. Hazırlık + bölümde sürekli İngilizceye maruz kalmak 2-3 yılda çok üst seviye bir İngilizce sahibi olmanı sağlayabilir. Aynı seviyeye gelmek kendi başına daha uğraştırıcı ve zor olur. Bir de hazırlık okumak bence güzel bir şey. Üniversite sınavından sonra 1 yıl kafanı dinlemene olanak sağlıyor. Yine de orta seviye gideceğin üniversiteyi de söylersen daha iyi olur.
resim_2023-08-04_144017139.png

Yeni konular

Geri
Yukarı