İngilizce nasıl geliştirilir?

isimsizyerli

Centipat
Arkadaşlar ben İngilizceyi içindeki kelimeleri bilerek anlayabiliyorum, hatta bazen cevap da verebiliyorum ama bazen hem yetersiz kalıyor bildiklerim, hem de konuştuğumun ingilizceyle alakası olduğunu sanmıyorum. Bir de kod öğrenmeye başlayacağım o yüzden dil de bilmek istiyorum. Bana önerebileceğiniz bir taktik, ders, YouTube dersleri veya herhangi bir şey var mı acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Başlığı okuyunca önce Türkçeni geliştirip, İngilizceye öyle geçmen taraftarıyım.

Edit: Başlık düzeltilmiş.
Edit2: Cambly kullan 10dk ücretsiz mevzusu çok iş görüyor.

Kelime olarak a1'den başlayıp her gün 10 kelime ezberlemeye çalış. Onun seviyesi zaten zamanla artacaktır. İlk başlarda gramere çok ağırlık verme. Kulağını ingilizceye alıştır. İngilizce şeyler dinle. Udemy'de falan kurslar var diyorlar tam olarak ne bilmiyorum fakat ona da bir göz atabilirsin. Ve ingilizceyi aktif olarak kullanmaya çalış. Mesela bir şey yapacağın zaman, onun ingilizcesini kafanda kurmaya çalış.

Arkadaşlar ben İngilizceyi içindeki kelimeleri bilerek anlayabiliyorum, hatta bazen cevap da verebiliyorum ama bazen hem yetersiz kalıyor bildiklerim, hem de konuştuğumun İngilizceyle alakası olduğunu sanmıyorum. Bir de kod öğrenmeye başlayacağım o yüzden dil debilmek istiyorum. Bana önerebileceğiniz bir taktik, ders, YouTube dersleri veya herhangi bir şey var mı acaba?

Şu uygulamalar var Cake ,Duolingo.

Başlığı okuyunca önce türkçeni geliştirip, ingilizceye öyle geçmen taraftarıyım.

Edit: Başlık düzeltilmiş.
Edit2: Cambly kullan 10dk ücretsiz mevzusu çok iş görüyor.

Yazarken yanlış yazmışım kusura bakmayın fark etmedim bile derse girmeden hızlıca yazdım. Öneriniz için teşekkür ederim araştırıp karar vereceğim.
Kelime olarak a1'den başlayıp her gün 10 kelime ezberlemeye çalış. Onun seviyesi zaten zamanla artacaktır. İlk başlarda gramere çok ağırlık verme. Kulağını ingilizceye alıştır. İngilizce şeyler dinle. Udemy'de falan kurslar var diyorlar tam olarak ne bilmiyorum fakat ona da bir göz atabilirsin. Ve ingilizceyi aktif olarak kullanmaya çalış. Mesela bir şey yapacağın zaman, onun ingilizcesini kafanda kurmaya çalış.

HOI4 oyununu İngilizce oynayın 3 aya kalmaz C2 olur seviyeniz.

İngilizce altyazılı şeyler izle (anime, çizgi filmlerin biraz daha basit oluyor başlangıç için yeterli).

Hepinizin önerileri için teşekkür ederim bunlardan birkaçına karar vereceğim.

Yeni konular

Geri
Yukarı