İngilizce nasıl geliştirilir?

Tearful

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Gaia
İngilizcem gayet iyi düzeyde. Karmaşık bazı aksanlar hariç İngilizce videoları alt yazısız izleyebiliyorum. Filmlerde genellikle alt yazı kullanıyorum ama çoğunlukla kulak verip anlamaya çalışıyorum. Kullandığım cihazlar İngilizce. İngilizce forumlarda vakit geçiriyorum. Pek çok yazıyı genel hatlarıyla yardımcı çeviriye gerek kalmadan anlayabiliyorum. Ama daha da fazla geliştirmek ve üstüne koymak, basit bir kelimenin çok bilinmeyen bir eş anlamlısını bilecek şekilde öğrenmek istiyorum. Bazı kelimelerin anlamlarını bazen unutuyorum, unutmak istemiyorum. Özetle, ikinci ana dil haline getirmeye kadar giden bir hedefim var. Biraz karmaşık açıkladıysam kusura bakmayın. Önerilere açığım. Teşekkürler.

Hocam 2. anadiliniz olmasını istiyorsanız ikinci ana diliniz yapmanız lazım, benimki daha karmaşık ama anlatabildim sanırım.

Konuşmak en önemli pratikdir bence. Ben öyle yaparım.

Anlayabiliyor ve okuyorsanız sizin için buradan sonrası ezberden ibaret gibi daha çok kelime ezberleyin büyük İngilizce sözcüklerinden yardım alabilirsiniz. İkinci ana dil olayı çok zor bir şey hocam. Onun için ayrı çalışmanız lazım.

Hocam bence günlük hayatta neler yapıyorsan onların ingilizcelerini düşünebilirsin. Mesela eline bir elma aldığın zaman bu "Apple" falan diyebilirsin. Ya da yemek pişiriyorsan "I'm cooking right now" gibi içinden veya sesli bir şekilde bunları söyleyebilirsin. Pek anlatamadım galiba ama umarım anlamışsınızdır.

Geri
Yukarı