İngilizce nasıl geliştirilir?

Mamistv1

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, İngilizcemi geliştirmek istiyorum. 8. sınıfım, ailemin durumu fazla iyi değil fen matematik ve Türkçeden özel ders aliyorum ve bunlarda beni ailemi maddi açıdan zorluyor. Burs alıyorum ama yetmiyor ucuz yoldan internet üzerinden İngilizcemi geliştirebilir miyim? YouTube'daki dersleri anlamıyorum ama iyi anlatan bir kanal varsa öneri olarak onu atarsanız da olur.

Merhaba arkadaşlar, İngilizcemi geliştirmek istiyorum. 8. sınıfım, ailemin durumu fazla iyi değil fen matematik ve Türkçeden özel ders aliyorum ve bunlarda beni ailemi maddi açıdan zorluyor. Burs alıyorum ama yetmiyor ucuz yoldan internet üzerinden İngilizcemi geliştirebilir miyim? YouTube'daki dersleri anlamıyorum ama iyi anlatan bir kanal varsa öneri olarak onu atarsanız da olur.
İngilizce en iyi iletişim ile gelişir. Kelime ezberleri kafanızdan uçup gidecektir uzun bir süreçte.
O yüzden cult classic filmlerin önemli repliklerini hafızalara kazıyarak başlayabilirsiniz.
Örneğin; We all go a little mad sometimes;

Türkçe özel dersi yerine İyi bir hocadan İngilizce almak daha iyi. Hem gerçek hayatta daha çok işe yarar.
Ben belli bir seviyeye kadar İngilizce hocam sayesinde,ondan sonra kendim İngilizce şeyler tüketerek geliştirdim. Şuan Türkçe gibi anlıyorum.

Diğer arkadaşların dediği gibi iletişim yapabilecek biryer bul. Bizim hocamız ara sıra İngilizce konuşur.Bizde aşina olurduk.

İngilizce'de kullanılan en çok 1000 kelime gibi kelimelerin listesini yap öğren. Baya faydası dokunur.

Ezberlediği kelimeleri kullanırsa neden uçup gitsin. Kelime ezberlemeden dil öğrenilmez. Kelime ezberlenmez demişsin cümle ezberletiyorsun.

Şöyle söyleyeyim bir kağıda birkaç materyal ismi yazın ve günlük hayatınızda kullanmadığınız materyaller olsun. Bu adam günlük hayatında ingilizceyi kullanmadığı için bazı kelimeleri unutacaktır. O yüzden Discord, GMOD vb. yerlerde yabancılarla İngilizce biçimde iletişim kurması lazım.

Öncelikle merhaba,

Eğer ingilizcenizi geliştirmek istersen kelimelerle pratik yapabilir basit cümleler oluşturup daha da yükselebilirsiniz.Eğer kelime vesaire ezberlemek isterseniz Youtube veya Spotify üzerinde 2 3 saatlik yatmadan önce veya iş yerinde veya boş zamanlarınızda dinleyeceğiniz videolar vardır.Bunlar İngilizcenin temel kelimelerini öğretir.Eğer yardımcı olduysam ne mutlu bana

Şu an İngilizce seviyenizin kaç olduğunu düşünüyosunuz?
Nerdeyse hiç yok eskiden çalişma hırsım yoktu çok az basit çeviriler yapabiliyorum uzun metinleri çeviremiyorum ve hiç bir şekilde kolay bir kelime dahi kuramiyorum .(

Öncelikle merhaba,

Eğer ingilizcenizi geliştirmek istersen kelimelerle pratik yapabilir basit cümleler oluşturup daha da yükselebilirsiniz.Eğer kelime vesaire ezberlemek isterseniz Youtube veya Spotify üzerinde 2 3 saatlik yatmadan önce veya iş yerinde veya boş zamanlarınızda dinleyeceğiniz videolar vardır.Bunlar İngilizcenin temel kelimelerini öğretir.Eğer yardımcı olduysam ne mutlu bana
Mümkün ise spotify üzerinden o çalma listesini veya parçanın linkini atabilirmisiniz?

Şöyle söyleyeyim bir kağıda birkaç materyal ismi yazın ve günlük hayatınızda kullanmadığınız materyaller olsun. Bu adam günlük hayatında ingilizceyi kullanmadığı için bazı kelimeleri unutacaktır. O yüzden Discord, GMOD vb. yerlerde yabancılarla İngilizce biçimde iletişim kurması lazım.
Tamam o da günlük hayatta kullanılanları ezberlesin o zaman. Google'a top 500 word in english yazsa çıkar zaten.

Neredeyse hiç yok eskiden çalişma hırsım yoktu çok az basit çeviriler yapabiliyorum uzun metinleri çeviremiyorum ve hiçbir şekilde kolay bir kelime dahi kuramiyorum.(

Mümkün ise Spotify üzerinden o çalma listesini veya parçanın linkini atabilir misiniz?

Aynı şekilde şarkılardan da iyi İngilizce skalası elde edersiniz. Fakat şarkılarda kelimeler ritme göre kayabildiği için yamuk bir İngilizce aksanına sahip olabilirsin.

Geri
Yukarı