İngilizce nasıl öğrenilebilir?

oldvillaGGer

Centipat
Yer
Tekirdağ/Çorlu
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
i3 5005u / intel HD graphic 5500 / 128gb ssd
Merhaba,
İngilizce mi İngilizce video turtial izlerken akıcı anlayabilecek şekilde ilerletmek istiyorum.

Sizce bunlardan hangisi daha fazla işlevsel? İngilizce anlamak için ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Konu metni sanki başka dilden Türkçe'ye çevrilmiş gibi. Dile yatkınlığın yoksa biraz zorlanırsın, anlamak için yapman gereken Vocabulary çalışmak, yani kelime dağarcığını arttırmalısın. Böylece grammar öğrenmeden cümle içinde geçen kelimeleri yakalarsan, cümleyi de anlarsın.

Bu kurslar hakkında yorum yapmayacağım ama tavsiye vereyim. Eğer İngilizce seviyen en azından B1-B2 seviyelerinde ise "İngilizce" alt yazı ile dizi izleyin. Kulak aşinalığı, kelimeleri seçebilme yeteneğine müthiş katkısı bence. Türkiye'de yaşayıp İngilizce'ye maruz kalamadığımızdan sorun yaşıyoruz. Bu yaptığının bir sonraki aşaması da tamamen altyazısız izlemek. Tabi yine de konuşma kısmında pratik eksik olunca "Anlıyorum ama konuşamıyorum" noktasına gelirsin ama bu da önemli bir aşama zaten. Onun için de farklı yollara başvurabilirsin.

Bu kurslar hakkında yorum yapmayacağım ama tavsiye vereyim. Eğer İngilizce seviyen en azından B1-B2 seviyelerinde ise "İngilizce" alt yazı ile dizi izleyin. Kulak aşinalığı, kelimeleri seçebilme yeteneğine müthiş katkısı bence. Türkiye'de yaşayıp İngilizce'ye maruz kalamadığımızdan sorun yaşıyoruz. Bu yaptığının bir sonraki aşaması da tamamen altyazısız izlemek. Bunun eksi yanı ise konuşma kısmında yine pratiğin eksik kalması. Anlamak için faydalı olur ama işin sonunda "Anlıyorum ama konuşamıyorum" a gelirsin. Onun için de farklı yollara başvurabilirsin.
dizi izlemeyi severim ama normal dizi leri izleyemiyorum çok sıkıcı geliyor genelde simpson's, family guy, rick and morty gibi çizgi dizi leri izlemeyi severim bunun faydası olurmu?

dizi izlemeyi severim ama normal dizi leri izleyemiyorum çok sıkıcı geliyor genelde simpson's, family guy, rick and morty gibi çizgi dizi leri izlemeyi severim bunun faydası olurmu?
Dizi türleri hangi düzeyde etkiler o kadar bilemiyorum ama sitcom tarzı daha faydalı olabilir veya biraz daha günlük yaşam içeren diziler belki. Yazdıklarınız da iyi olabilir. Sıkılıp "Amaan İngilizce izlenmiyor." demektense sevdiğiniz dizileri izlemek daha iyi olabilir. Önemli olan İngilizceye maruz kalmak. İzlediğiniz görüntüler ile kullandığı kelime, kalıp cümleleri vs. anlayarak daha akılda kalıcı olabilir. Hareket ve tavırlarından hangi kelimeleri nerelerde nasıl kullandıkları aklınıza kazınıyor.

Dizi türleri hangi düzeyde etkiler o kadar bilemiyorum ama sitcom tarzı daha faydalı olabilir veya biraz daha günlük yaşam içeren diziler belki. Yazdıklarınız da iyi olabilir. Sıkılıp "Amaan İngilizce izlenmiyor." demektense sevdiğiniz dizileri izlemek daha iyi olabilir. Önemli olan İngilizceye maruz kalmak. İzlediğiniz görüntüler ile kullandığı kelime, kalıp cümleleri vs. anlayarak daha akılda kalıcı olabilir. Hareket ve tavırlarından hangi kelimeleri nerelerde nasıl kullandıkları aklınıza kazınıyor.
yorumun için teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı