Sıfırdan nasıl İngilizce öğrenilebilir?

youtuberadayi

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, herkese iyi akşamlar diliyorum. Gramer+ konuşma dili nasıl öğrenebilirim? YouTube'da önerebileceğiniz güzel kanallar var mı? Bu konuda bana yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Duolingo gibi basit sitelerden baslayabilirsin. Ilk basta bir suru kelime ogrenmeye calis, sonrasinda gramer ogrenmeye baslarsin. Hemen konusamazsin 0'dan basladiginda. Belirli bir seviyeye geldiginde Turkce alt yazili film izleyebilirsin sonrasinda Ingilizce alt yazili izle. Konusma pratigi yapmak icin Discord, Team Speak gibi uygulamalarda hemen hemen hepsinde Ingilizce konusma sunuculari vardir orada farkli rastgele insanlarla konusabilirsin.
Dipnot: Bir dili ogrenmenin bir sonu yok o yuzden kendini kasma kolay gelsin.

FYMOL THE LANGUAGE HACKER TR
Spesifik olarak önerebileceğim bir kanal olmasa da birkaç tanıdığım bu hocanın iyi olduğunu söylemişti. Bir kursa yazılmanız size çok faydalı olabilir. Düzenli bir şekilde birkaç ay giderek belirli bir seviyeye gelebilirsiniz. Dil öğrenmek, herkeste farklı süre ve gayret ister. Bana kalırsa, dili zorunluluktan değil de bilgi birikimini arttırmak için öğrenmek, hem durumu daha eğlenceli yapar hem de işinizi kolaylaştırır. Kursa gidemezseniz de hiç problem yok. Birkaç hocayı izleyin ve kendinize en uygun olanı seçin. Fakat en önemli tavsiyem prova yapmanızdır. İnternette yabancı forumlarda, oyunlarda yabancı sunucularda insanlarla sohbet edin. Birileriyle konuşarak prova etmek çok geliştirici bir etken. Aynaya bakarak da yapabilirsiniz bunu. Başka merak ettiğiniz bir şey olursa sorabilirsiniz.

Geri
Yukarı