İngilizce nasıl öğrenilir?

Yabancı bir arkadaşın olması lazım bence en güzel pratik yabancı birisiyle konuşurken yapılır.
Tandem,
Hellotalk gibi uygulmaları kullanabilirsin.

Evet İngilizce öğrenirken pratik yapmak çok önemli Hem Çalışıp ardından Ana dili İngilizce olan biriyle pratik yaparsan çok iyi yerlere gelirsin.

Bakarım tekrardan ancak olmuyor artık diye biliyorum.

Daha dün yaptım arkadasima dene istersen boşa para verme diye diyorum.

Duolingo aslında İngilizce öğrenmek için iyi birkaç kelime öğrenir onun üzerinden tekrar yaparsan rahatlıkla öğrenirsin Duolingo'yu birkaç defa baştan sona doğru bitirdim Ve çok ciddi şekilde kelime öğrendim Evet biraz basit şekilde fakat öğretiyor böyle dedim de sizi bayağı ileri seviyeye taşımaz ama bence derdinizi anlatacak bir şekilde öğrenebilirsiniz

Yazınızda belirttiğiniz gibi Duolingo kelime öğretiyor hiçbir gramer bilmeyen biri sırf kelimelerle derdini nasıl anlatacak İstanbul'daki turistin "ben taksim gitmek nasıl" demesine benzer konuşması

Ana dili İngilizce olan bir arkadaşım yok ancak ana dili gibi konuşan arkadaşlarım var onlarlada çok az görüşüyorum.

Ana dili İngilizce olan arkadaş edinebilirsin bence gerçek hayatta olmasa da ister oyun olsun sosyal medya olsun edinebilirsin görüşebileceğim diyorsan bence o iş Türk arkadaşlarınla olmaz çünkü Türkçe konuşmak varken İngilizce konuşma çok garip geliyor bana

Ayrıca busuu yu deneyebilirsin Duolingo daha çok küçük yaşta kişilere hitap ediyor bence

Language reactor adlı Google eklentisini indir YouTube ve Netflix'e 2 dilde alt yazı ekliyor. Anlamını bilmediğin kelimelerin üstüne tıklayıp türkçesine bakabiliyorsun. Ve kelimeyi içeren örnek cümleler sunuyor. Saçma sapan dil öğrenme uygulamalarıyla zamanını boşa harcama.

Ana dili İngilizce olan bir arkadaşım yok ancak ana dili gibi konuşan arkadaşlarım var onlarlada çok az görüşüyorum.

Telefonda konuş sende konuşmayi gelistirmenin en iyi yolu yabancı biriyle konuşmak yanlış telaffuz edip adam anlamayinca doğru telafuzu buluyorsun gerekirse belli bir yerden sonra oturuyor zaten.

Türkçe altyazılı videolar izleyin, sonra altyazıyı da İngilizce yapın, sonra altyazıyı kapatın. Pratik olmadan iş zor.

Yeni konular

Geri
Yukarı