İngilizce ödevimi yapmadığım için okula gitmesem olur mu?

Merhaba. 10. sınıfım. İngilizce ödevim var. Pazartesi gününe 30 soru çözmemiz lazım ama yapamadım. Sebebi şu: İngilzce bilmiyorum, hiç yapamıyorum. Geçen gün İngilizce quizi vardı, 15 aldım quizden.
Evde abim var, ona söyledim ama o da İngilizce yapamadığı için bana yardım edemedi. Evde başka yardım edebilecek de yok. İngilizce öğretmenimiz pazartesi gününe kadar ödev yapmayanları disipline gönderip hakkında tutanak tutulacağını ve velilerinin aranacağını söyledi. İngilizce öğretmenimiz çok sinirli biri. Acaba pazartesi günü okula gitmesem mi? Sizce ne yapmalıyım? Şimdiden teşekkürler hepinize.

Sırf soru yapamadığından tutanak tutturacağını sanmıyorum çoğu kişinin yapması için korkutma amaçlı demiştir onu.

İngilizce yapamıyorum zaten olayı da büyütmüyorum İngilizce hocamız çok sinirli geçen hafta çeviriden ödev yaptığım için anladı ve yüzüme kitap fırlatıp beni 50 DK boyunca sınıfta tek ayak üzerinde bekletti bana kızdı sınıfın içinde ondan önceki haftada ödevimi yaptım ama yarım yaptığım için yine sınıfta bana kızdı bu 2 defadır hoca bana böyle davranıyor babam gerçekten çok sinirli biri ama okulda resmiyette benim velim babam olarak geçiyor İngilizce öğretmenimin bana kafayı taktığını düşünüyorum yarın aileme söyleyeceğim.
Çeviriden yaptığınızı nasıl anlıyor? Klasik soru mu çözmeniz gerekiyor? İngilizce'si iyi olan birisi bile anlamadığı soruda çeviriden yardım alıyordur zaten çok saçma. Herkesin ödevine bakıp o ödevle ilgili size soru mu soruyor sizin yapıp yapmadığınızı tespit etmek için?

Resmiyette veliniz babanız demişsiniz tamam da sadece gidip konuşacaklar yani. Anneniz veya abiniz gittiğinde kimliğinizi gösterin mi diyecekler onlara?

Çeviriden yaptığınızı nasıl anlıyor? Klasik soru mu çözmeniz gerekiyor? İngilizce'si iyi olan birisi bile anlamadığı soruda çeviriden yardım alıyordur zaten çok saçma. Herkesin ödevine bakıp o ödevle ilgili size soru mu soruyor sizin yapıp yapmadığınızı tespit etmek için?

Resmiyette veliniz babanız demişsiniz tamam da sadece gidip konuşacaklar yani. Anneniz veya abiniz gittiğinde kimliğinizi gösterin mi diyecekler onlara?

Hoca öyle biri çeviriden ödev yaptığımı anlıyor ödev test ödevi klasik soru değil abimin yarın üniversitesi var gidecek annem de hiçbir zaman okuluma gelmiyor anneme söyledim gelmem dedi.

Hoca öyle biri çeviriden ödev yaptığımı anlıyor ödev test ödevi klasik soru değil abimin yarın üniversitesi var gidecek annem de hiçbir zaman okuluma gelmiyor anneme söyledim gelmem dedi.
Soruları buraya yaz biz halledelim. Fazla vaktinde kalmadı bak.

Son düzenleme:
İngilizce yapamıyorum zaten olayı da büyütmüyorum İngilizce hocamız çok sinirli geçen hafta çeviriden ödev yaptığım için anladı ve yüzüme kitap fırlatıp beni 50 dk boyunca sınıfta tek ayak üzerinde bekletti bana kızdı sınıfın içinde ondan önceki haftada ödevimi yaptım ama yarım yaptığım için yine sınıfta bana kızdı bu 2 defadır hoca bana böyle davranıyor babam gerçekten çok sinirli biri ama okulda resmiyette benim velim babam olarak geçiyor İngilizce öğretmenimin bana kafayı taktığını düşünüyorum yarın aileme söyleyeceğim.
Hocanız size kafayı takmadı. Hocanızın böyle biri olduğunu, idareye şikayet edemeyeceğinizi(çünkü öğretmenleri savunuyormuş), babanızın gelirse olay çıkaracağını bile bile öğrenmek yerine burada çeviriden yapın gibi öneriler arıyorsunuz. Evet hocanın yaptığı yanlış ama sizin yaptığınız daha da yanlış. Matematik hocanız da böyleymiş başka zaman açtığınız konuya göre (tiplemeleri bire bir aynı herhalde abi kardeşler...) Derslerinize çalışmak yerine neden hala buradasınız? Anlamıyorum diye bir bahane söylemeyin. Bazı çok zeki insanlar 5 kere çalıştığında anlar bazıları 50 kere çalıştığında anlar ama anlar.

Ödev testse nasıl anlıyor? Ayrıca kendinizi küçük düşürmeyin. Hocanız size kitap felan fırlatırsa siz de ona tepki verin. Sesinizi biraz yükseltin. Ayrıca yukarıdaki arkadaşımızın da dediği gibi, ders çalışmaya ne dersiniz? Yabancı diliniz iyi olmayabilir ama en azından 15 almazsınız.

Geri
Yukarı