İngilizce öğrenmek için kursa gitmek mantıklı mı?

Hocam o halde internette ana dili İngilizce olan insanlarla konuşun diyebilirim.
Yani arada konuşuyoruz da yine de pek ilerliyor gibi hissetmiyorum çünkü sorunum konuşmaktan çok bilmediğim çok kelime var. Sen bunu nasıl aşmıştın sürekli kelime mi ezberledin ?

Yani arada konuşuyoruz da yine de pek ilerliyor gibi hissetmiyorum çünkü sorunum konuşmaktan çok bilmediğim çok kelime var. Sen bunu nasıl aşmıştın sürekli kelime mi ezberledin ?
Evet bol bol kelime çalışmalısın büyük bir sözlük al yardımcı olabilir ama işte öğretmene tam da burada ihtiyaç duyuyorsun sonuçta nasıl öğrenmen gerektiği konusunda sana rehberlik ediyor.

Evet bol bol kelime çalışmalısın büyük bir sözlük al yardımcı olabilir ama işte öğretmene tam da burada ihtiyaç duyuyorsun sonuçta nasıl öğrenmen gerektiği konusunda sana rehberlik ediyor.

Sözlüğü iyi hatırlattın çok önceden vardı bir tane de kaybetmiştim yeni bir tane alacağım teşekkürler tavsiyeler için.

YDS academy 2022 yaz kursuna katıldım. Arkadaşının dediği gibi oluyor. Haftanın bir günü ana dili İngilizce olan bir öğretmen dersimize giriyordu öbür günler Türk öğretmen ama neredeyse Türkçe konuşmuyorduk. Derslerden sonra akşamüstü speaking club oluyordu, buna diğer sınıflar ve diğer öğretmenler toplu şekilde giriyordu, belli bir konu hakkında konuşuyorduk. Onun haricinde bir sürü oyun da oynuyorduk.

Seviye tespit sınavı istersen eğer eksiklerini gösterecekler. (zaten kurslar seviyeye bölündüğü için o sınavı olacaksın.) A1 ve A2 seviyeleri ortaokul mezunu birisine zaten kolay gelir. Ben okulda halletmiştim çoktan.

Çok teşekkür ederim. Aklımdaki tüm soruların cevaplarını buldum sayenizde.

Geri
Yukarı