İngilizce öğrenmek için tavsiyeler

İlkokul sondaki kursta ve ortaokulda okuldaki İngilizce eğitimi sayesinde şu an iyi bir ingilizceye sahibim. Ama bunun dışındaki en önemli etken İngilizce oyun oynamamdır herhalede. İngilizce oyun oynamanı öneririm.

Ha bir de İngilizce kelime bulma oyunu var benim BlackBerry 9800'de, adı Word mole. Aslında kelime öğrenmek için güzel bir oyundu. Ona benzer bir oyun da oynayabilirsin.

@vhojens cambly diyorsan, senelik almayı düşündüm fakat 24K tutuyor. Tek seferde çekmiyor olsaydı aylık 2K ödemeli almayı düşünüyordum.

@Rotz.exe hiç oyun oynamıyorum hocam.

Film, makale, kitap falan gibi şeylere ilgi duyuyorsan o zaman onlara yönel.

Hocam merhaba eğer netflix'in varsa Language Reactor diye bir chrome eklentisi var. Oradan film ya da dizi izlerken altyazı hem İngilizce hem Türkçe olarak görüntüleniyor ve videoyu durdurup hangi kelimenin, diğer dilde ki hangi kelimeye karşılık geldiğini görebiliyorsun. İşe yarar mı yarar. Ayrıca sevdiğin dizileri ya da filmleri önce Türkçe izleyip sonradan İngilizce izleyebilirsin. Kelime öğrenmek istersen de play store'de Memrise diye uygulama var belki apple'da vardır. Uygulama ezber üzerine değil; öğretene kadar vazgeçmiyor diyebilirim.

@vhojens O şekilde zaten senelik 24K ediyor.

@T250 Eklenti ve uygulamayı duymuştum. Muhtemelen bir diziye başlayıp, o şekilde devam edeceğim. Uygulamalarla bunu destekleyip, birkaç yabancı arkadaş edinip, onlarda pratik yapmak iyi olacaktır. Gramer e-kitap satın almayı da düşünüyorum.

@Heisenbergin Cümle kurmada ciddi sıkıntılarım var. Yoksa her gün ingilizce yazılarla içli dışlıyım fakat translate kullanmak zorunda kalıyorum. Bu beni yavaşlatıyor ve tam olarak doğru çevirdiği söylenemez. 6-8 ay gibi bir sürede okuma ve yazma bilgili geliştirmem gerekiyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Cümle kurmak istiyorsan buraya bir bak derim :)

@vhojens O şekilde zaten senelik 24K ediyor.

@T250 Eklenti ve uygulamayı duymuştum. Muhtemelen bir diziye başlayıp, o şekilde devam edeceğim. Uygulamalarla bunu destekleyip, birkaç yabancı arkadaş edinip, onlarda pratik yapmak iyi olacaktır. Gramer e-kitap satın almayı da düşünüyorum.
Hocam 24k falan etmiyor yanlışınız var. 12 ay 2084 TL %55 indirim ile. Günlük 30 dakika ve haftada 5 gün. En üst abonelik yani.

Cümle kurma sorunun konuşarak çözülecek bir şey hocam grammer'i çok iyi olan birisinde bile olabilir bu problem tavsiyem yabancı birileriyle konuşabiliyorsan canlı şekilde veyahut oyun tarzı yerlerden, konuşmanı öneriyorum o an aklına gelebiliyor ne demek istediğin, neyi çevirmek istediğin. Pratik kısacası.

Geri
Yukarı