İngilizce öğrenmek için tavsiyeler

Buradan anlatılması karmaşık bir konu. Tamamen cümleye, senin seviyene ve anlamana bağlı. Öncelikle cümledeki zamanı kavrayıp, kelimeleri zihninde çevirerek tamamlarsın. Örnek verelim:

How do you come school? Özneden önce do gelmiş. Demek ki soru cümlesi. Do'dan önce de How yani WH Question gelmiş. Artık yavaş yavaş bir şeyler oturur. ''Come school'' diyor. Come fiil, school mekan. How ne demek? Nasıl. Okula nasıl geliyorsun?

Cevap verirken de mesela cümlede you demiş. Demek ki karşıdakine soruyor. Yani cevaplarken I diye başlayacaksın. İkinci olarak come demiş, o halde sen de come kullanabilirsin. Gideceğin mekanı da söylemiş, cevabında sorudaki mekanı da olduğu gibi yazabilirsin.

I come school by bus.
Teşekkür ederim, bana vaktini ayırıp bu bilgiyi paylaştığın için hocam.

Benim için çalışma programı oluşturabilir misiniz? Önce düzensiz fiilleri ezberle, sonra zamanları çalış, sonra bağlaçları çalış, sonra kelime ezberle gibi.

Buradan anlatılması karmaşık bir konu. Tamamen cümleye, senin seviyene ve anlamana bağlı. Öncelikle cümledeki zamanı kavrayıp, kelimeleri zihninde çevirerek tamamlarsın. Örnek verelim:

How do you come school? Özneden önce do gelmiş. Demek ki soru cümlesi. Do'dan önce de How yani WH Question gelmiş. Artık yavaş yavaş bir şeyler oturur. ''Come school'' diyor. Come fiil, school mekan. How ne demek? Nasıl. Okula nasıl geliyorsun?

Cevap verirken de mesela cümlede you demiş. Demek ki karşıdakine soruyor. Yani cevaplarken I diye başlayacaksın. İkinci olarak come demiş, o halde sen de come kullanabilirsin. Gideceğin mekanı da söylemiş, cevabında sorudaki mekanı da olduğu gibi yazabilirsin.

I come school by bus.

Yönelim eki olan "to"'yu kullanmamışsınız. "How do you come to school?", "I come to school by bus." şeklinde olacak doğrusu.

Sana şöyle söyliyim (Benimde ingilizcem A2 seviyelerinde) gramer %30 iken kelimeler %70'dir. Gramer kısımlarını sindire sindire işlemek lazım. Bende tekrar başlıcam her gün bir konu gramer ve 4-5 kelime öğrenmek istiyorum. Bir tane ingilizce hikaye kitabı aldım bakalım ne olacak.

Gramer sart mi bilemiyorum. Sana benim anlatacaklarımın faydası olur mu onuda bilemedim fakat ben sana benim nasil ingilizce öğrendiğimi anlatayim. :)
Belki bu yoldan ilerlersin ben film ve dizileri altyazili izleyerek başladım ise az biraz liseden alt yapi vardı ama gerçekten çok az. Sonra muzikleri kendi kendime çevirmeye başladım. Bazen merak ederek internetten çevirilerin doğruluğuna baktım.
Dualingo ve vo screnn (yanlış yazmış olabilirim.) tarzı uygulamalar gercekten işe yarıyor. Ben test ettim. Kesinlikle tavsiye ederim.
Dizi ve film izlemek yerine dualingo ve voscreen gibi uygulamalarla başla derim.

Biraz başınızı şişirdiysem affedin. İyi çalışmalar.

Ben udemy'den 3 adet bedava kurs aldım, bence 200 TL vermene gerek yok udemy'e bakabilirsin veya youtube'tan araştırabilirsin.

Grammer sart. En bastan baslamaniz gerekiyor. En bas dedigim de Simple Present Tense oluyor.
Önemli olan gramerler hangileri peki?
Hepsi önemli mi?
Bence özel ders al 199 TL'ye gramer 1200 kelime dersi var.
Bu siteye güvenebilirsin, Öğretmenler video vb. çekiyor teknik destekleri gayet iyi ve öğrenmen garanti.
Parayla kurs almak istemiyorum hocam.

Yorumlarınız için teşekkür ederim, en iyisi Gramer çalışmak olacak.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı