İngilizce öğrenmek

team4sed

Kilopat
Makaleler
6
Yer
Dünya
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. İngilizce şarkı söylemeyi çok istiyorum. Aynı yabancılar gibi ingilizce konuşmam için nasıl eğitim almam lazım? Nerden yararlanabilirim?
@Recep Baltaş abi sen bilirsin. Ben çok iyi ingilizce öğrenmek istiyorum. Nasıl dört dörtlük öğrenirim?

Son düzenleme:
Yurt dışına çıkma şansınız yoksa bunun için ülkemizde iyi bir eğitim şart. Bu eğitimi okulda almak için YDA liselere gitmeniz gerek. Gerçi hepsi Anadolu oldu sanırım. Gittiğiniz lisede Dil bölümü okumanız şart. Bu sayede dersleriniz büyük oranda İngilizce olacak.

Lise bitti ise bir kursa gitmeniz gerek. Tabi kursta size hiçbir zaman yabancılar gibi şarkı söylemeyi öğretmezler. Kursa devam ederken yapmanız gereken yıllar yılı severek dinlediğiniz şarkıların sözlerine bakmak. Tabi rap olmamasında fayda var zira yanlışlıkla kendinizi sokak ağzı konuşan bir zenci modunda bulabilirsiniz! :) Eminem olur ama.

Filmler çok önemli. Filmleri İngilizce altyazı ile izlemeli, bilmediğiniz kelime gelince durdurmalı ve anlamına bakmalısınız. Aktörleri taklit etmelisiniz. Tabi bunu yaparken etrafınızda kimse olmaması iyi olur zira size yanlış gözlerle bakabilirler.

Benim tavsiyelerim bunlar.

Özetle: İyi bir eğitim ve bu eğitimi alırken okul dışında sürekli ek içerik beslemesi. Breaking Bad izleyin Yavaş İngilizce konuşulan diziler.

Aynen Recep abi ben sadece Gangsta Rap dinliyorum. Ve çok seviyorum eğer ingilizceyi kaparsam hepsini güzelce söylemek istiyorum. Ben bir soru sormak istiyorum. Recep abi sen ingilizce film izlerken altyazılımı seyrediyorsun?

Bir tavsiye de benden; eski bir yöntem denilse bile sözlük okumak kelime dağarcığı için bence hâlâ en iyi yöntem. Bunu İngilizce altyazılı izlediğin filmlerle ve dizilerle rahatlıkla ilerletebilirsin. Bunu alışkanlık haline getirebildiğinde bilmediğin kelimelerin anlamını sözlüğe bakarak değil, cümlenin içeriğine bakarak rahatlıkla çıkarabilirsin.

Dizi olarak komedi dizileri diğer türlere göre daha çok günlük dil içeriyor. Bu nedenle komedi dizileri ile daha hızlı yol kat edebileceğine inanıyorum. Diziler ayrıca dinlediğini anlayabilme yeteneğini de geliştirmede önemli rol oynar.

Bunlara ek olarak. Basit cümleleri çeviri yapmaya çalış. Evde imkanın var ise birileri ile konuşmaya çalış. Arkadaşın ile konuşmaya çalış. Dizi sürekli izle. Sürekli pratik yapman lazım. Kolay gelsin.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı