Evde İngilizce öğrenmek

Nasıl öğrenebilirim? 16 yaşındayım okulların hiçbir katısı olmadı bana ama evde kendim İngilizce öğrenmek istiyorum.
Oyunların alt yazılarını çevirebilicek seviyeye gelsem yeterli.
Hocam nasıl oldu bilmiyorum, ama okulda dediğin gibi bir katkı görmedim zaten ortaokul lise eğer Robert koleji gibi bir yer değilse görme imkanın da cidden yok, ancak küçüklüğümden beri oyun oynaya oynaya dizi film izleye izleye şu an ileri derece ingilizcem var. Şu an Işık Üniversitesinde tüm derslerimi ingilizce şekilde görüyorum. Rahatça konuşup çevirip takılmadan ingilizce bir hayat yaşayabiliyorum. Tek tavsiyem otur bir yaz 3 ay boyunca yalnızca dizi izle olacak.

Hocam nasıl oldu bilmiyorum, ama okulda dediğin gibi bir katkı görmedim zaten ortaokul lise eğer Robert koleji gibi bir yer değilse görme imkanın da cidden yok, ancak küçüklüğümden beri oyun oynaya oynaya dizi film izleye izleye şu an ileri derece İngilizcem var. Şu an Işık Üniversitesinde tüm derslerimi İngilizce şekilde görüyorum. Rahatça konuşup çevirip takılmadan İngilizce bir hayat yaşayabiliyorum. Tek tavsiyem otur bir yaz 3 ay boyunca yalnızca dizi izle olacak.

Oyun oynasam olmaz mı 3 yaşında GTA san andireas mario ile başlamıştım şimdi de Xbox series aldım oyunların çoğu inglizce mesela RDR2'yi bir bitirsem İngilizce İngilizce'me katısı olur mu :D oyun 100 saat var sanırım.

Oyun oynasam olmaz mı 3 yaşında GTA san andireas mario ile başlamıştım şimdi de Xbox series aldım oyunların çoğu inglizce mesela RDR2'yi bir bitirsem İngilizce İngilizce'me katısı olur mu :D oyun 100 saat var sanırım.

Hocam bizim bu dediklerimiz orta seviye olup geliştirmek isteyenler için. Sizin dediğinize göre siz çok daha giriş seviyesindesiniz. Önce temeli ve giriş seviyesi cümle yazıp kurmayi bilmelisiniz. Bu arada RDR 2'ye haftaya başlıyorum ben de.

E sen de hiç bilmiyormuşsun. Bulabildiğin her kaynağı kullan o zaman.

Açıkçası ben küçüklüğümden beri oyun oynayarak geliştirdim. Türkçe altyazılı ile başladım oyunlara, hem kulak alışkanlığım oldu hem zamanla öğrendim duya duya göre göre. Okulda gördüğüm gramerleri vs hala daha çok iyi bilmem. Kulağıma hoş geldiği şekilde kuruyorum cümleleri, gramer açısından %99 doğru çıkıyor.
oyunları alt yazılı oynuyorum ingilizce genellikle anlıyorum gibi oluyor oynaya oynaya öğrenirim herharde
Hocam bizim bu dediklerimiz orta seviye olup geliştirmek isteyenler için. Sizin dediğinize göre siz çok daha giriş seviyesindesiniz. Önce temeli ve giriş seviyesi cümle yazıp kurmayi bilmelisiniz. Bu arada RDR 2'ye haftaya başlıyorum ben de.
yani filim mi izleyim tr alt yazılı, nerden oynuycaksınız?

Oyunları alt yazılı oynuyorum İngilizce genellikle anlıyorum gibi oluyor oynaya oynaya öğrenirim herharde.

Yani film mi izleyim TR alt yazılı, nereden oynuycaksınız?

Hocam, sizin önce oturup temelini ögrenmeniz lazim, film oyun vs bunlar az buçuk bilindikten sonra geçilir. Ha şu an da oyunlardan başlayarak ögrenirsiniz ama uzun sürer. Bence önce oturup temelini öğrenin.

Nasıl öğrenebilirim? 16 yaşındayım okulların hiçbir katısı olmadı bana ama evde kendim İngilizce öğrenmek istiyorum.
Oyunların alt yazılarını çevirebilecek seviyeye gelsem yeterli.

Çeşitli yerlerden yabancı arkadaş bulup onlarla sohbet edebilirsin. Çeviri de kullanmak gerek tabii ama kelimeleri vb. yavaş yavaş ezberleyeceksin.

Oyunun etkisi olacağını sanmıyorum 3 ay oturup kapanıp dizi dememin sebebi nerdeyse 7/24 sürekli olarak duyup okumak.

Oyunun etkisi olacağını sanmıyorum 3 ay oturup kapanıp dizi dememin sebebi neredeyse 7/24 sürekli olarak duyup okumak.

Benim hiç İngilizcem yok internetten araşıtrmama göre İlk önce gramer, sonra reading, sonra listening, sonra writing en sonda ise speaking. bu şekilde internetten dinleyerek not alacağım ardından uygulayacağım 1 ay bonuca bakalım değişiklik olacak mı?

Öncelikle İngilizcede olan zamanları(tense), sonra he, she, it, are, they gibi özneleri ve kelime öğrenerek temel bir İngilizce öğrenebilirsiniz. Ayrıca telaffuza dikkat etmeniz de lazım. Örnek olarak Discord sunucularında insanlarla konuşarak speakinginizi de geliştirebilirsiniz. Writing olarak da kendinize örnek konular seçin ve bu konular hakkında İngilizce yazılar yazın. Kitap okumayı da unutmayın. Grammarly ile yanlışlarınızı kontrol edebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı